PERSONAL CURATENIE HOTEL 4 STELE

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Cerinte:
- calificarea de camerista reprezinta un avantaj;
- min.1 an experienta in activitati de curatenie;
- simt gospodaresc;
- cinste, corectitudine, responsabilitate.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
- efectuarea serviciului de curatenie in camere si pe culoarele etajelor;
- curatenia grupurilor sanitare;
- indeplinirea atributiilor stabilite prin dispozitii ale managementului referitor la activitatea specifica;
- raportarea activitatii desfasurate supraveghetorului de tura.

Capital Plaza is a 4**** hotel situated in the very heart of Bucharest, conveniently located between Victoriei Square and Dorobanti, whithin a walking distance of the business and commercial districts surrounding the Romanian Government Palace.
Our guests have a choice of 95 stylish rooms that have been individually designed with aesthetic in mind, without overlooking the comfort and attention to detail.
Perfect for business or pleasure, the 4**** location is an ideal base from which to explore the central attractions nearby.
In the hotel lobby one can find the 1880 Restaurant, the Kubler Kaffee and the brasserie@capital plaza
Publicat 22 iun. 2021 Reactualizat 20 iul. 2021 Expiră 22 iul. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos