Publicat 04 Feb 2019 | Expiră 07 Mar 2019

Payments Junior Specialist

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Suntem in cautarea unui nou coleg care sa ocupe pozitia de Payments Junior Specialist in echipa noastra de Reporting&Analysis.
Ar trebui să ai studii superioare in curs, o diplomă de masterat sau de licență în finante / statistică / economie / contabilitate, si să ai notiuni de baza pentru utilizarea MS Office.
Daca ai o buna atentie la detalii, capacitate de analiza si sinteza si iti place sa vezi cum cifrele capata forma finala, ar trebui sa fim cei mai buni prieteni ai tai.
In plus, trebuie sa ai urmatoarele abilitați: adaptabilitatea și capacitatea de a lucra in echipa, precum și in mod individual.
Nu in ultimul rand, daca ai cunostinte de limba engleza (scris / vorbit) deja ti-ai creat un avantaj.
Deci ce crezi? Iti place? Dacă da, nu ezita și trimite-ne CV-ul tau.

Candidatul ideal:

  • Studii superioare finalizate sau in curs (studiile in domeniul financiar reprezinta un avantaj);
  • Abilitate de a asculta, comunica si interactiona intr-un mod eficient cu colegii din alte departamente;
  • Abilitatea de a lucra atat individual cat si in echipa;
  • Persoana organizata, atenta la detalii si orientata spre rezultat;
  • Spirit de initiativa si abilitatea de a indentifica solutii viabile pentru sarcinile zilnice;
  • Capacitate de analiza si sinteza;
  • Cunostinte de Microsoft Office (in special Microsoft Excel);
  • Cunostinte Limba Engleza (scris si vorbit) reprezinta un avantaj;

Descrierea jobului

Responsabilitati:

  • Procesarea extraselor bancare si aducerea acestora in forma solicitata pentru incarcarea platilor in sistem;
  • Incarcarea zilnica a datelor procesate;
  • Reconcilierea zilnica, saptamanala si lunara, a sumelor incarcate in sistem cu cele prezente in extrasele bancare, in scopul verificarii corectitudinii datelor incarcate;
  • Pregatirea rapoartelor specifice datelor incarcate;
  • Verificarea platilor incarcate si neindentificate iar ulterior alocarea celor identificate;
  • Rezolvarea prompta a tuturor solicitarilor primite;
  • Colaborarea cu clientii interni in vederea optimizarii procesului de indentificare a platilor si a erorilor;

APS Holding este unul dintre cele mai importante grupuri financiare din Europa Centrală și de Est, cu sediul principal în Praga, Republica Cehă, și sucursale în Bulgaria, Croația, Cipru, Republica Cehă, Grecia, Ungaria, Muntenegru, Polonia, România, Serbia, Slovacia, dar și în Vietnam. APS România a fost fondată în anul 2007, devenind rapid unul dintre cei mai activi investitori și manageri ai împrumuturilor performante și neperformante și partener al celor mai mari companii financiare și non-financiare din țară.
Subsidiara APS Holding este singura entitate de pe piața locală a recuperatorilor de creanțe capabilă să serviseze portofolii de tip corporate, întreprinderi mici și mijlocii și retail garantate, fiind administratorul tuturor pachetelor de credite neperformante cu aceste caracteristici care au fost valorificate în România.

Expirat
Payments Junior Specialist  -  Asset Portfolio Servicing Romania

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles