Partener Resurse Umane

SC ANTIBIOTICE SA - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Viziunea și misiunea la care contribui
Ne punem întotdeauna forța și cunoașterea în slujba celor care au nevoie de sprijinul nostru. Facem medicamentele valoroase mai accesibile ca mijloc de îngrijire a sănătății pentru pacienți, medici și farmaciști.
Pretuim eficiența și spiritul de cooperare, care ne permit să fim orientați către nevoile mereu în schimbare ale clienților și consumatorilor noștri.

Cum știi dacă ești persoana potrivită
Căutăm un partener de resurse umane extrem de talentat, inovator, cu spirit practic, cu pasiunea de a oferi asistență şi consultanţă, pentru a se alătura echipei noastre de resurse umane.
  • Poţi lucra independent, adopţi o abordare practică și interacționezi eficient cu profesioniști la toate nivelurile;
  • Comunici excelent şi deţii abilități personale profesionale și abilitatea de a funcționa într-un mediu inovator;
  • Deţii abilități analitice , de management al timpului și stresului;
  • Deţii abilități de facilitare și negociere; eşti capabil să asculţi și să-i convingi pe ceilalți pe baza unei logici solide;
  • Deţii abilități de management și execuție a proiectelor;
  • Cunoștințe de limbă engleză.
Educație și calificări
  • Absolvent de studii superioare cu licenţă în domeniul economic / psihologie / tehnic și/sau master în domeniul Resurse Umane;

Descrierea jobului

Care sunt responsabilitățile tale:
  • Asumarea rolului de partener cheie pentru managementul / angajaţii din departamentele afiliate;
  • Propagarea și implementarea politicilor și procedurilor specifice de resurse umane în structurile organizatiei;
  • Centralizarea nevoilor de personal si participarea in mod proactiv la procesul de recrutare si selectie a candidatilor;
  • Asigura aria de on-boarding si off boarding – integrarea noului angajat, folow-up la intervale de timp dupa integrare pentru a obtine feedback;
  • Participarea la elaborarea planului anual de training şi dezvoltare competenţe în propria structură alocată şi asigurarea de implementarea / monitorizarea acestuia;
  • Realizarea de studii privind satisfacția angajaților şi climatul organizational, oferă feedback către management şi propune soluţii de ameliorare / îmbunătăţire;
  • Gestionarea modului de aplicare a sistemului (procedurilor) de evaluare a performanțelor şi management prin obiective MBO;
  • Aplicarea procedurilor privind beneficii și compensații, training și dezvoltare, relații de muncă, comunicare internă pentru structurile companiei;
  • Participarea alături de funcţiile centrale din departamentul HR la crearea, propunerea și actualizarea politicilor și standardelor de HR;
  • Urmarirea de indicatori de performanţă specifici, analiza acestora si propunerea de planuri de acţiunie / îmbunatăţire în funcţie de trend / target asumat.
Noi îţi oferim mai mult decât un salariu
  • Pachet de compensaţii şi beneficii atractiv (tichete de masă, prime sărbatori legale, alte beneficii financiare și nonfinanciare conform Contractului Colectiv de Muncă);
  • Oportunitatea dezvoltării carierei într-o companie de renume, cu tradiţie;
  • Punem accent pe dezvoltare – te dezvolti in continuare, alaturi de noi, prin sesiuni de workshop-uri, training-uri şi certificări noi;
  • Acces gratuit la biblioteca Bookster;
  • Acces la facilitățile Club a+ Antibiotice pentru practicarea sporturilor (baschet, volei, tenis ,aerobic, pilates)
  • Acces la „Bistro pauza de masă” - posibilatea de a servi masa la preturi speciale pentru salariați;
  • Transport gratuit la/de la locul de muncă pe raza municipiului Iași

Descrierea companiei

Cu stiinta si suflet, alaturi de oameni

La Antibiotice fabricam medicamente generice de calitate certificata la nivel international, cu stiinta si suflet, pentru a creste accesul pacientilor, medicilor si farmacistilor la mijloace valoroase de ingrijire a sanatatii.

Urmarindu-ne cu consecventa tintele, am ajuns un brand recunoscut in Romania, care aduce sanatate pentru milioane de oameni din tara si un partener de incredere ce dezvolta relatii comerciale in 73 tari ale lumii.

Portofoliul nostru de medicamente acopera o gama larga de arii terapeutice, strategia de dezvoltare fiind focusata astazi pe medicamentele din clasele antiinfectioase, cardiovascular, oncologie, sistem nervos central, dar si pentru profilaxie si cresterea calitatii vietii.
Publicat 21 oct. 2021 Reactualizat 18 nov. 2021 Expiră 20 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos