Painter (Zugrav)

U.S. Embassy Bucharest 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Ambasada S.U.A in Bucuresti, Romania cauta candidati calificati pentru pozitia de Painter (Zugrav).
DACA SUNTETI INTERESAT(A) DE POZITIE SI DORITI SA APLICATI, VA RUGAM SA URMARITI INSTRUCTIUNILE DE PE SITE-UL AMBASADEI:

PUTEM LUA IN CONSIDERARE DOAR CANDIDATII CARE APLICA PE PLATFORMA DE RECRUTARE ELECTRONICA A AMBASADEI.

EXPERIENTA:
Cel putin 2 ani experienta ca zugrav, faiantar sau zidar.
EDUCATIE:
Liceul (cu sau fara bac). Curs de calificare ca zugrav/zidar/faiantar sau experienta relevanta in domeniu.
LIMBA:
Engleza - incepator si romana - fluent.
ABILITATI NECESARE:
  • Permis de conducere cat. B
  • Abilitati specifice meseriei de zugrav/zidar/faiantar
  • Trebuie să aibă capacitatea de a instala sau înlocui substructuri din metal, lemn sau gips.
  • Trebuie să fie priceput în utilizarea în siguranță a unei varietăți de instrumente specifice meseriilor.
  • Trebuie să înțelegeți clar masurile de siguranțã la locul de muncă. Trebuie să dețină cunoștințe despre produse și practici asociate meseriei.
  • Trebuie să aibă capacitatea de a muta și de a folosi schele, scări și unelte și echipamente electrice (adică șlefuitoare, pulverizatoare, scări de 40 'etc.) și să poată identifica și utiliza în mod corespunzător toate instrumentele profesionale.
  • Capacitatea de a ridica obiecte cu greutatea de pana in 23 kg
  • Trebuie să poată comunica eficient cu personalul american și cu personalul local (LES) la toate nivelurile

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI GENERALE
Sub supravegherea supervizorului direct, titularul execută la nivel deplin lucrări asociate cu reparația și zugravirea suprafețelor interioare și exterioare ale clădirii, lucrări de renovare și finisare interioară, precum și instalarea de pereți uscați și tavan suspendat, zidărie, blocuri de beton, beton armat, zidărie și finisaje de suprafață cuprinzând plăci de perete și pardoseală, tencuială cu nisip-ciment, tencuială de gips, pavele, etc. pentru toate cladirile detinute de guvernul SUA și în conformitate cu instrucțiunile primite.

Beneficii:
  • Contract de munca pe perioada nedeterminata
  • Pachet salarial atractiv
  • Rambursarea cheltuielilor medicale
  • Stabilitate si posibilitati de dezvoltare pe termen lung

EQUAL EMPLOYMENT OPPORTUNITY (EEO): The U.S. Mission provides equal opportunity and fair and equitable treatment in employment to all people without regard to race, color, religion, sex, national origin, age, disability, political affiliation, marital status, or sexual orientation.
Publicat 29 Aug. 2022 Reactualizat 19 Sept. 2022 Expiră 28 Sept. 2022