Publicat 11 Sep 2019 | Reactualizat 09 Oct 2019 | Expiră 12 Oct 2019

Packaging project responsible/ Chargé de conditionnement

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Ca parte a activitatilor de conditionare, Responsabilul ambalare va raporta Departamentului de operatiuni din Franta.
Obiectivul va fi gestionarea calitatii costurilor si a termenelor proiectelor de conditionare a pieselor de schimb si accesoriilor de care va si responsabil.

  • Asigurarea validarii tehnice si economice a conditionarii oferite de furnizori pentru crearea de piese de schimb și accesorii ;
  • Asigurarea documentatiei bazei de date "Propuneri de conditionare" pentru fiecare propunere valida de ambalare pentru piese de schimb și accesorii ;
  • Redactarea si modificarea specificatiilor pentru conditionarea pieselor de schimb și a accesoriilor;
  • Aplicarea unor actiuni corective pentru problemele de calitate raportate de clienți (clienti finali, depozite);
  • Realizarea proiectelor de reducere a costurilor logistice prin actiuni legate de conditionare;
  • Aplicarea strategiei de conditionare impreună cu furnizorii;
  • Comunicarea catre furnizori, prin nota oficiala, a propunerilor de conditionare validate.

Descrierea jobului

  • Absolvent al unei facultati tehnice sau economice (cunostinte/competente de logistica/conditionare reprezinta un plus);
  • Experienta operaționala similara in domeniul achizitiilor, inclusiv gestionarea stocului (dimensionare, calitatea stocului, optimizarea conditionarii, animarea performantei furnizorilor sau in analizarea cauzelor de non performanta logistica;
  • Limba Franceza - nivel avansat;
  • Cunostinte MS Office/ Outlook;
  • Autonomie;
  • Organizare și rigurozitate;
  • Capaciatea de argumentare, analiza si rezolvarea problemelor;
  • Abilitatea de a analiza o problema și de a propune o solutie;
  • Abilitatea de a intelege importanta executarii corespunzatoare a unui contract de servicii;
  • Orientare catre client.

Pasiunea este motorul Grupului Renault. Din pasiune pentru masini si pentru oameni avem astazi in Romania o gama completa de activitati prin care ii oferim fiecarui client vehiculul potrivit. Sa te alaturi Grupului Renault Romania inseamna sa iti poti pune amprenta in oricare dintre etapele de dezvoltare ale unui vehicul: design, proiectare, testare, fabricaţie, logistică, vânzare, post vânzare şi finanţare. Sa faci parte din echipa noastra inseamna sa participi la crearea vehiculului viitorului.

Expirat
Packaging project responsible/ Chargé de conditionnement  -  Grup Renault Romania

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles