de ani Fără Frică...

Publicat 18 Oct 2019 | Reactualizat 15 Nov 2019 | Expiră 18 Nov 2019

Order management / internal sales operator - GERMAN

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Firma BeeWaTec EastTrade din Cluj-Napoca, noua filiala a grupului de firme BeeWaTec A.G. cu sediul central in Germania, cauta colega noua/ coleg nou - pentru pozitie de order management / internal sales - care sa fie implicat activ in dezvoltarea departamenului de ofertare / comenzi interne / serviciul logistic, cu urmatoarele caracteristici / abilitati :

  • De preferinta studii superioare finalizate
  • Experienta in munca cel putin 2 ani
  • Experienta pe o pozitie asemanatoare, constitue avantaj;
  • cunoasterea pachetului Office
  • Cunostinterea limbii germana este obligatoriu - nivel vorbit fluent
  • Cunoasterea limbii maghiare constituie avantaj
  • Bune abilitati de comunicare, verbal si in scris
  • Implicare, precizie, seriozitate, asumare de responsabilitati
  • Spirit de echipa, fire vesela
  • Buna autoorganizare
  • Abilitati de anticipare si rezolvare de probleme

Descrierea jobului

Responsabilitati:

  • Calculeaza si redacteaza ofertele de pret in sistemul ERP si trimite catre clienti
  • Prelucreaza comenzile primite si trimite confirmarile de comanda
  • Urmareste comenzile clientilor si
  • Tine evidenta stocului propriu + comenzi interne
  • Pastreaza confidentialitatea tuturor datelor la care are acces;
  • Preia apelurile telefonice si e-mail-urile de interes general si le distribuie destinatarilor;
  • Mentine eficient relatia si buna comunicare cu birourile din Ungaria si Germania prin telefon si prin intermediul Internetului;

Firma BeeWaTec EastTrade S.R.L. este membrul cel mai tanar a grupului. Beewatec AG ( firma mama) este o companie de familie germana, cu mai multe locatii in Europa si se ocupa cu furnizarea de produse si servicii din domeniul Lean Management pentru firmele cu activitati de productie si asamblare. ( marea majoritate sunt din industria auto). Societatea din Romania a fost infiintata in 2018, dar avem o experienta si vechime pe piata de aproape 8 ani, servind piata din strainatate.

A venit timpul sa ne dezvoltam si pe plan local. Asteptam colegi noi intr-o echipa tanara si dinamica.

Mai multe pe www.beewatec.de

Asteptam CV-urile pe adresa de mail : f.marton@beewatec.ro

SUCCES

Expirat
Order management / internal sales operator - GERMAN  -  Beewatec EastTrade SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles