Optometrist

Apexstar S.R.L. - 2 poziții
Oraș de lucru
Studii
Salariu 2500 - 6000 RON
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Candidatul ideal:
- Absolvent sau Practicant al studiilor de specialitate in domeniul opticii medicale;
- Experienta relevanta in domentiul opticii medicale;
- Experienta in lucrul cu oamenii;
- Dinamic, proactiv;
- Studii medii/ superioare
- Cunostinte operare PC;
- Abilitati bune de organizare, comunicare;
- Atitudine pozitiva, spontaneitate si dinamism;
- Profesionalism, orientare catre client, responsabilitate;

Descrierea jobului

Descrierea jobului:
- Promovam anumite valori si, prin urmare toti colegii nostri ar trebui sa le impartaseasca;
- Respectul fata de client, dorinta de a se implica, corectitudinea sunt calitati absolut necesare;
- Activitatea unui magazin de optica presupune consilierea clientilor in gasirea celei mai potrivite solutii pentru problemele de vedere;

Responsabilitatile optometristului:
- Consultatii optometrice precise: masurarea acuitatii vizuale prin metode subiective si obiective, stabilire de dioptrii
- Recomandarea produselor de optica medicala potrivite ( rame, lentile ochelari, lentile de contact, ochelari de soare);
- Cunoasterea in detaliu a produselor si rolulul acestora;
- Prescriptie ochelari;
- Respectarea standardelor interne de calitate ale companiei;

Beneficii:
- Program de lucru flexibil in ture;
- Traininguri de specialitate si programe interne de pregatire profesionala;
- Posibilitatea de avansare;
- Pachet salarial atractiv format din salariu fix si bonusuri;

Din dorinta de a oferi tuturor pacientilor o solutie cat mai buna in rezolvarea problemelor de vedere dorim sa venim in intampinarea acestora cu consulatii de specialitate cat mai precise si produsele potrivite in functie de nevoile fiecaruia.

De-a lungul timpului am invatat de la clientii nostri si am adaptat activitatea noastra astfel incat sa raspundem cu succes noilor cerinte.
Suntem o echipa tanara si dinamica si ne dorim sa construim impreuna o optica altfel!
Crezi că te potrivești cu profilul nostru? Așteptăm cu nerăbdare să te cunoaștem și să te întâmpinăm așa cum se cuvine în echipa noastra. Noi vom analiza cererea ta pe îndelete, iar dacă ești sufletul pereche pe care îl căutăm, te vom invita la o cafea unde să discutăm în detaliu.

Hai și tu în echipa noastră!
Publicat 29 nov. 2021 Reactualizat 27 dec. 2021 Expiră 29 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos