Publicat 20 Oct 2020 | Reactualizat 17 Nov 2020 | Expiră 20 Nov 2020

Oportunitate

10 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Imagineaza-ti un loc unde meritocratia, libertatea de exprimare si seriozitatea sunt la ele acasa. Un loc in care esti ajutat, indrumat, incurajat si sustinut sa devii mai bun si sa iti atingi “Nordul”.
“Spre Nord!” si GSN – Sigma demareaza prima campanie de recrutare de membri de la infiintarea proiectului.

Candidatul ideal:
Cautam persoane care sa ne ajute sa dezvoltam activitatea curenta prin infiintarea de noi grupe, mai exact:

  • Persoane serioase;
  • Persoane motivate, care sa gandeasca, sa fie inovatoare si sa gaseasca solutii la obstacolele, care, inevitabil, se vor ivi;
  • Persoane dispuse sa invete, deci si sa greseasca, sa isi asume deciziile si faptele lor, iar data viitoare sa faca mai bine;
  • Persoane care vor sa iasa din zona de confort si sa isi depaseasca propriile limite pentru ca doar acolo se intampla invatarea in adevaratul sens al cuvantului;
  • Persoane care se identifica cu setul nostru de principii si valori asa cum este el descris pe site-ul nostru oficial www.spre-nord.ro, sectiunea “DESPRE NOI”;
  • Persoane interesate de unul din domeniile de activitate cu care ne ocupam;
  • Persoane interesate de performanta si plusvaloare;
  • Persoane care sa posede “al treisprezecelea element”.
De principiu nu exista restrictii legate de varsta, mediu, statut social, experienta etc. Totusi, dat fiind ca proiectele care urmeaza sa fie realizate la “Spre Nord!” sunt pe termen mediu si lung, sunt preferate persoanele care pot sustine acest lucru in mod real.

Descrierea jobului

Detalii structurale:

Inscrierile se fac in baza cererilor in scris, trimise la una din adresele noastre oficiale de mail: [email protected] sau [email protected]. Recomandam atasarea unei scrisori de intentie prin care sa se prezinte pe scurt motivatia de a aplica.
Admisia in GSN – SIGMA se face in baza unor interviuri si discutii libere.

Intervalul in care este deschisa campania de recrutare: 19.10.2020 – 13.11.2020.

Responsabilitati:

  • Sa invete;
  • Sa planifice;
  • Sa puna in practica;
  • Sa se dezvolte si…
  • Intr-un final, sa obtina un produs finit – start-up, eveniment, ONG, proiect social etc.
Ce oferim noi
Training, studiu de caz, cunoastere colectiva, spatiu de lucru, incubare, perfectionare, expertiza, planificare, finantare, dezvoltare de proiect. Pe scurt, un internship “full options”, in urma caruia planurile trebuie materializate in lucruri concrete, aducatoare de plusvaloare.

Referinte pentru campania de recrutare:
  • www.spre-nord.ro
  • www.spre-nord.ro/blog/
  • www.spre-nord.ro/domenii/
  • www.facebook.com/sprenord/

„SPRE NORD!” este un proiect finantat 100% cu capital privat romanesc, care are ca scop identificarea si atragerea de persoane pentru crearea si dezvoltarea de noi proiecte, impartit in grupe de interes, care au legatura cu unul sau mai multe din domeniile urmatoare:

  • Business (startup-uri, prestari servicii, intermedieri, productie, distributie etc.);
  • Mediul ONG (ecologie, reciclare, lobby, educatie etc.);
  • Arta (literatura, poezie, muzica, fotografie, pictura etc.);