Publicat 20 Feb 2017 | Reactualizat 23 Mar 2017 | Expiră 24 Mar 2017

OPERATORI INBOUND / OUTBOUND - Limba Italiana

10 posturi
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

persoana empatica, comunicativa, sa ii placa sa stea de vorba cu oamenii, leaga relatii de amicitie/prietenie rapid cu oameni din toate clasele sociale;

-clara si limpede in gandire si in discurs (vorbire), sa poata explica simplu si pe intelesul clientilor toate aspectele serviciului oferit;

-voce placuta, calma dar ferma, aspect evaluat in convorbirile telefonice;

-cunostinte sau inclinatie nativa spre persuasiune;

-persoana auto-didacta, sa doreasca sa invete pentru a fi cel mai bun;

-converseaza la nivel avansat in limba italiana si are cunostinte medii- avansate de operare PC.

Recrutam Operatori Telesales- consultanti in vanzari, Operatori Telemarketing pentru promovarea prin telefon, Operatori asistenta tehnica software si hardware pentru clienti importanti, companii recunoscute ca fiind angajatori stabili si organizatii de succes. Operatorul comercial contacteaza telefonic clientii actuali din zona arondata si promoveaza oferta si serviciile companiei, urmarind incheierea contractelor in vederea atingerii obiectivelor de vanzari sau contacteaza telefonic clienti potentiali in vederea stabilirii unor intalniri de afaceri avand ca finalitate in mod normal incheierea unui contract. Operatorii inbound entuziasti, comunicativi si cu spirit de initiativa, asigura asistenta tehnica software si hardware, oferind informatii utile in cel mai scurt timp posibil.

Descrierea jobului

Cerinte:

-cunoasterea limbii italiene nivel mediu-avansat;

-abilitati de comunicare si persuasiune, seriozitate, initiativa;

-atitudine pozitiva, capacitate foarte buna de comunicare si relationare, atat cu clientii, cat si cu colegii;

-empatie si atitudine pro-activa fata de client;

-cunostinte bune de operare PC;

-experienta in domeniu poate constitui un avantaj, dar nu este obligatorie.

Se ofera:

-salariu motivant cu posibilitatea de crestere in functie de realizarile inregistrate, bonuri de masa plus bonusuri motivante;

-concursuri cu premii consistente in bani/ excursii/ produse electronice/ etc;

-mediu de lucru agreabil, profesionist conditii deosebite;

-posibilitati de dezvoltare personala si profesionala;

-posibilitatea reala de promovare la ORICE nivel in companie pe baza rezultatelor si a intentiilor asumate;

-conditii si resurse corespunzatoare pentru a face performanta;

-posibilitatea de integrare intr-o echipa tanara, profesionista, motivata;

-team buildinguri anuale si evenimente private;

-transport decontat.

Grupul Open Mind a fost infiintat în anul 2007 urmand ca în cativa ani sa devina leader pe piata din Romania in sectorul Business Process Outsourcing, impunandu-se prin calitatea serviciilor oferite. Fuziunea diferitelor culturi, experienta si avantajul investirii de capital italian-român, nu numai in ceea ce priveste resursele financiare, ne-au garantat în timp stabilitatea. Cu experienta fondatorilor, specialisti în sectorul de Telemarkentig, Customer Care si BPO, Open Mind devine lider ca si Call Center în limba italiană pe piata din România. După doar 7 luni de activitate, Open Mind se dublează cu nasterea unei filiale în Cluj, urmând ca la scurt timp încă un sediu să îsi pună bazele în orasul Brasov, astfel reusind să ofere toate serviciile avansate de Call Center. În perioada 2008-2009 Open Mind măreste de zece ori numărul de angajasi, cu deschiderea a noi filiale, oferind peste 500 de locuri de muncă.
Punctele noastre forte:
Experienta demonstrată în start-up si gestionare centrelor de apel în străinătate
Seriozitate dovedită în domeniul afacerilor din România (legal, institutional, contractual)
Eficientă si eficacitate în gestionare
Tehnologie si securitate

Activitatile din cadrul companiei nostre sunt: televanzarea proactiva, stabilirea intalnirilor de afaceri in sectorul business si confirmarea lor, compilarea si refacerea bazelor de date, asistenta tehnica software si hardware in domeniul IT.

Activitatea operatorilor nostri profesionisti presupune initierea de apeluri telefonice si se adreseaza clientilor aflati intr-o baza de date existenta si stabilita. Obiectivul este de tip comercial: promovarea/ vanzarea de bunuri si servicii. In sediul de la Brasov avem si proiecte Inbound de asistenta tehnica software si hardware in domeniul IT- Information Technology.

Expirat
OPERATORI INBOUND / OUTBOUND - Limba Italiana  -  SC OM IASI SRL