Operatori CNC - cu sau fara experienta

OMCO ROMANIA SRL - 5 poziții
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

OMCO Romania, lider european in productia de matrite pentru industria sticlei isi mareste echipa si angajeaza colegi in productie pentru fabrica din IASI.
Cautam operatori, cu sau fara experienta, pentru realizarea de operatii de frezare/strunjire/gravare pe utilaje CNC.

Candidatul ideal:
- Absolvent de liceu tehnic/ scoala profesionala
- Experienta in operare masini unelte cu comanda numerica reprezinta un avantaj, dar nu este obligatorie, candidatii fara experienta beneficiaza de o perioada de instruire la angajare

Competentele postului:
- Cunostinte de desen tehnic si utilizare de instrumente de masura - reprezinta un avantaj
- Disponibilitatea de a lucra in 2 sau 3 ture in functie de departament, program de L-V: 6-14, 14-22, 22-6
- Seriozitate, stabilitate la locul de munca si dorinta de invatare continua.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
- Opereaza masina conform instructiunilor de lucru si normelor de securitate;
- Efectueaza set-up-ul masinii cu comanda numerica (CNC);
- Efectueaza masuratorile cerute pentru a asigura calitatea productiei;
- Cunoaste si respecta cerintele procedurilor si instructiunilor de lucru aplicabile.

BENEFICII:
La OMCO Romania veti gasi un loc de munca stabil, oferta salariala se va discuta in cadrul unui interviu, in functie de experienta si cunostintele candidatului, iar pachetul salarial este unul motivant si include si:
- tichete de masă - 20 lei/zi,
- tichete cadou la Paste, Craciun, Aniversarea companiei
- bonus de eficienta;
- sporuri pentru orele suplimentare (se platesc la dublu) si de noapte (25%),
- abonament transport in comun,
- asigurare medicala privata,
- conditii bune de lucru,
- sansa de a lucra intr-o companie cu posibilitati de dezvoltare profesionala pe termen lung.

Contractul de munca se va incheia direct cu compania angajatoare.

OMCO este o companie multinationala infiintata in 1964 in Belgia si care isi desfasoara activitatea in industria sticlei, fiind lider European in productia de matrite pentru sticla. Grupul OMCO si-a extins activitatea in Romania in anul 2005 prin deschiderea unei unitati de productie la Iasi, care in prezent numara peste 400 de angajati. Din 2013 Grupul OMCO si-a extins domeniul de activitate prin OMCO Machining—producator de componente pentru industria automotive.

Mai multe detalii despre compania noastra gasiti pe website: www.omcomould.com

Publicat 27 apr. 2022 Reactualizat 22 iun. 2022 Expiră 26 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos