Publicat 20 Iun 2019 | Reactualizat 18 Iul 2019 | Expiră 20 Iul 2019

Operator vanzari Telesales / Account Manager TELEKOM

4 posturi

Candidatul ideal

Comunicativ, voce placuta, capacitate de convingere si dorinta de dezvoltare, studii finalizate, capacitate mare de negociere si relationare.

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI:
- Promovează si vinde atât proactiv cât şi reactiv produsele şi serviciile companiei
- Dorinta si capacitatea de a invata rapid informatii despre produsele si serviciile de telecomunicatii;
- Pregăteşte informaţiile necesare procesului de negociere
- Capacitatea de a lucra intr-un mediu in schimbare;
- Atitudine pozitiva, spirit de echipa si placerea de a lucra cu clientii;

Descrierea jobului:
-initiaza apeluri telefonice catre clientii existenti sau fosti clienti cu scopul de fidelizare a acestora sau pentru incheierea de contracte noi de servicii de telecomunicatii;
-identifica si intelege nevoile clientilor, cu scopul de a propune spre vanzare produse si servicii care se potrivesc nevoilor exprimate de acestia;
-construieste, adapteaza si propune clientului oferte de servicii dedicate si potrivite necesitatilor;
-contribuie la realizarea obiectivelor de vanzare si retentie stabilite de manager
-tine evidenta tuturor solicitarilor primite de la clienti si inregistreaza in sisteme detalii ale discutiilor cu clientul

Beneficii :
- Pachet salarial atractiv si competitiv, format din venit fix+ comision din vanzari+ extrabonusuri
- Training pentru dezvoltarea abilitatilor tehnice si de vanzare;
- Desfasurarea activitatii intr-o echipa tanara si profesionista, intr-o locatie cu cele mai bune dotari.
- Posibilitatea de crestere a veniturilor prin implicarea directa in procesul de vanzare catre clienti

Telekom este prezent în România din septembrie 2014, prin rebrandingul comun al Romtelecom și COSMOTE România, cu obiectivul de a fi primul brand care oferă servicii complete de telecomunicații și divertisment pe piața din România.

Partener cu experienta in piata de telecomunicatii de peste 8 ani, acoperind toata zona Moldovei, in plina extindere. Cautam oamenii potriviti pentru a crea impreuna succesul.

Operator vanzari Telesales / Account Manager TELEKOM  -  SINATEL SYS