de ani Fără Frică...

Publicat 12 Nov 2019 | Reactualizat 03 Dec 2019 | Expiră 12 Dec 2019

OPERATOR UTILAJ / MECANIC INTRETINERE UTILAJ / FOCHIST

20 posturi

Candidatul ideal

Compania isi deschide anul acesta o noua fabrica noua langa Bucuresti ( in Bolintin Deal ) dotata si utilata conform celor mai moderne standarde, oferind angajatilor un mediu placut ( cantina, zona de recreere etc ) si conditii de lucru deosebite

Pentru completarea echipei, cautam OPERATORI UTILAJE, MECANICI INTRETINERE SI FOCHISTI, cu sau fara experienta, care sa doreasca sa invete si sa se dezvolte profesional si sa isi cladeasca o cariera in domeniu - transportul angajatilor din Bucuresti catre fabrica ( dus/intors ) este asigurat de companie

Va exista o perioada de instruire cuprinsa intre 2 si 4 luni ce se va desfasura la fabrica din Sfantul Gheorghe ( compania asigura transport, cazare si masa, se va lucra de luni pana vineri cat veti fi in perioada de training, urmand ca weekendurile sa le petreceti acasa ) sau chiar in afara tarii in cadrul fabricilor din grup

Studii: Studii medii
Constituie avantaj:
- experienta pe un post similar in orice industrie

Descrierea jobului

Se asigura de buna functionare a utilajelor si de reducere a timpilor de stationare a acestora.
Deserveste utilajul la fazele de alimentare cu semifabricate, si de evacuare produse finite
Participa cu conducatorul masinii de prelucrat la efectuarea reglajelor utilajului.
Verifica, calitatea semifabricatelor in vederea eliminarii introducerii in fabricatie a semifabricatelor necorespunzatoare.
Cand se afla in procesul de descarcare, raspunde de paletizarea corecta a produsului finit conform documentatiei produsului. Identifica prin etichetare produsele fabricate.
Verifica vizual produsele finite, si anunta imediat seful de utilaj daca sunt neconformitati.
Coordoneaza si asigurara aprovizionarea masinii cu materii prime si auxiliare si urmarireste transportului interfazic pentru a asigura un flux continuu al productiei

Alte detalii:
- se lucreaza in schimburi, inclusiv schimb de noapte si munca in weekend ( daca este cazul )
- posibilitatea de a lucra ore suplimentare ( daca este cazul )
- posibilitatea de dezvoltare/promovare

Dunapack Rambox, membru al Diviziei Packaging a Grupului Prinzhorn este continuarea poveștii de succes care a început acum mai bine de 150 de ani. Suntem unul dintre cei mai mari producători de carton ondulat de pe piața românească.

Cu un portofoliu de produse ce include ambalaje dintre cele mai diverse (de la cele destinate depozitării și transportului mărfurilor, până la cutii de prezentare cu rol promoțional), Dunapack Rambox se poziționează ca unul dintre pionerii acestei piețe, îmbogățind vasta experiență a grupului Dunapack.

Compania isi deschide anul acesta o noua fabrica noualanga Bucuresti ( in Bolintin Deal ) dotata si utilataconform celor mai moderne standarde, oferind angajatilor un mediuplacut ( cantina, zona de recreere etc ) si conditii de lucru deosebite

Pentru completarea echipei, cautam OPERATORI UTILAJE, MECANICI INTRETINERE SI FOCHISTI, cu sau fara experienta, care sa doreasca sa invete si sa se dezvolte profesional si sa isi cladeasca o cariera in domeniu.

OPERATOR UTILAJ / MECANIC INTRETINERE UTILAJ / FOCHIST  -  Dunapack Rambox Prodimpex SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles