Operator Test & Analiza

MIELE TEHNICA SRL - 2 poziții
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Studii
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Studii medii ( Liceu / Scoala Profesionala), Profil Electronica/ Electrotehnica / Mecanica / Electromecanica;
  • Disponibilitate de lucru in 3 schimburi;
  • Experienta in utilizarea echipamentelor de lipire /dezlipire manuala;
  • Atentie la detalii;
  • Orientare spre rezultate; munca in echipa;
  • Capacitati comunicare, relationale, ascultare si transmitere a mesajelor;
  • Rezistenta la stres, efort fizic, atitudine pozitiva;
  • Abilitati de comunicare si invatare rapida.

Descrierea jobului

  • Configureaza linia de productie conform cu produsele ce urmeaza sa fie fabricate (echipamente si programe de test)
  • Urmareste si respecta documentatia care descrie procesul de utlizare pentru testele Ict, Flash, Hvt, Fkt;
  • Participa activ la sesiunile de mentenanta si propune imbunatatiri de fiecare data cand este necesar;
  • Informeaza coordonatorul de arie asupra consumurilor din lista de consumabilele si a pieselor de schimb pentru testele Ict /Flash /Hvt /Fkt;
  • Inregistreaza si monitorizeaza intervalele in care echipamentele de testare nu functioneaza din punct de vedere ethnic (software/hardware) si ofera suport tehnic pentru eliminarea acestor intreruperi in cel mai scurt timp posibil;
  • Repara respectiv modifica placile electronice conform specificatiilor in vigoare, la nivel SMT & THT;
  • Se asigura ca in procesul de analiza / debug respecta trasabilitatea componentelor si /sau placilor electronice conform cerinteleor de trasabilitate.
  • Foloseste numai consumabile aprobate de Miele Tehnica sau indicate de client.

Descrierea companiei

Miele - Premium brand de peste 120 de ani.

Miele este prezentă în Brașov din anul 2009 cu o fabrică de producție ce asigură grupului necesarul de componente electronice şi subansambluri pentru unităţile de control ale aparatelor electrocasnice inteligente și cu un departament de Dezvoltare Software si Hardware în cadrul căruia sunt realizate programe software pentru o gamă variată de electrocasnice și produse profesionale Miele.

Filozofia noastră “Immer besser - Întotdeauna mai bine”, ne determină să continuăm să dezvoltăm și să realizăm produse de înaltă calitate. “Noi la Miele ne dezvoltăm pentru a avea o experiență premium”– aceasta este viziunea noastră în Brașov, viziune care ne călăuzește în activitatea zilnică.

Brandul premium Miele s-a consolidat pe încredere și respect, valori care ne recomandă drept un angajator dorit și în România.
Publicat 25 iul. 2022 Reactualizat 13 aug. 2022 Expiră 24 aug. 2022