Operator suport tehnic - limba maghiara si engleza

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu 500 - 1000 EUR
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

- cunoștințe generale de IT (Sisteme de operare Windows și Linux, produse Microsoft Office, sisteme de messaging și email, aplicații și software, noțiuni de bază despre rețele și hardware)
- un mod de gândire analitic și o înclinație spre rezolvare a problemelor
- o atitudine proactivă și orientare spre calitate
- o personalitate deschisă și aptitudini de comunicare bine dezvoltate
- un interes deosebit pentru activități de consultanță și suport
- un mod de lucru independent și spirit de echipă
- dorința de dezvoltare și deschidere spre învățare

Descrierea jobului

Ca specialist IT Service Desk veți lucra în cadrul unei echipe globale de suport, clienții noștri fiind companii multinaționale, majoritar din domeniul IT.

Principalele responsabilități ale job-ului sunt:
- Identificarea corectă și categorizarea problemelor IT primite de la client, telefonic sau prin tichet
- Soluționarea problemelor sau, după caz, escalarea acestora la alte nivele de suport
- Menținerea continuă a unui Knowledge Base intern

Noi oferim:
- un pachet salarial atractiv
- pachet de bonusuri
- asigurare medicală privată pentru angajat și familia acestuia
- un mediu de lucru profesionist într-o companie multinațională și o echipă tânără și entuziastă
- posiblități excelente de dezvoltare profesională

~~The VALEO IT Group is present in the IT industry for more than 10 years. With competency, efficiency and flexibility VALEO IT group evolved from a regional IT service provider acting in Germany to a European presence in IT. Focused on high available datacenter solutions, virtualization concepts and high-quality IT services we are providing individual and cost reducing solutions based on our customer demands. We are an experienced and successful outsourcing partner in the areas IT Service Desk and IT Infrastructure Support. Today the VALEO IT Group has more than 70 employees.

Publicat 10 mai 2022 Reactualizat 25 mai 2022 Expiră 9 iun. 2022