Publicat 21 Feb 2019 | Reactualizat 23 Mar 2019 | Expiră 24 Mar 2019

Operator strung CNC

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- persoana ordonata, organizata, cu abilitati de comunicare;
- cunoasterea instrumentelor si aparatelor de masura si control;
- experienta in prelucrari prin aschiere;
- cunostinte desen tehnic;
- cunostinte sisteme de operare.

Descrierea jobului

Responsabilitati principale:
-Executa prelucrarea prin aschiere a materialelor feroase si neferoase pe utilajele CNC folosind si echipamente specifice tehnologiei de strunjire;
-Pregateste utilajul, selecteaza si incarca programul stabilit pentru productia in curs;
-Echipeaza masinile CNC cu scule in functie de cerintele desenului tehnic;
-Opereaza masinile CNC, in functie de cerintele desenului;
-Efectueaza controlul si verificarea pieselor finite cu SDV-urile adecvate si noteaza valorile masurate;
-Raspunde de calitatea lucrarii executate in conformitate cu procedurile tehnice si instructiunile de lucru.

Cerinte:
- Studii relevante in domeniu;
- Experienta in domeniu ;
- Cunostinte de desen tehnic (citire/interpretare);
- Cunoasterea materialelor specifice procesului tehnologic ( si utilaje);
- Cunoasterea instrumentelor si aparatelor de masura si control;
- Cunostinte de operare si programare strunguri CNC;
- Citire/interpretare programe – capacitate de ajustare a programului.

Beneficii:
- Un loc de munca stabil, intr-un mediu de lucru curat, la standarde inalte
- Un colectiv prietenos, tanar si dinamic
- Salariu motivant, tichete de masa
- Program de lucru in doua schimburi

Compania noastra desfasoara activitati de prelucrare prin aschiere in 3 axe si de frezare in 4 axe, toate asistate computerizat prin softuri de ultima generatie create de producatori de prestigiu mondial ce ofera rapiditate si performanta in realizarea de componente de cea mai mare complexitate si precizie de ordinul micronilor.

Expirat
Operator strung CNC  -  SC SKY ZEPP SRL