de ani Fără Frică...

Publicat 15 Mai 2017 | Expiră 16 Iun 2017

OPERATOR STATIE MIXTURI ASFALTICE

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Descrierea jobului

- Instiinteaza cu operativitate seful de statie ori de cate ori constata neconformitati in fluxul tehnologic zilnic;
- Exercita un control sistematic asupra instalatiei pe care lucreaza;
- Verifica instalatia zilnic inainte de inceperea lucrului;
- Introduce retetele elaborate, actualizate si semnate de laborator in computerul statiei si urmareste functionarea automata a statiei de mixturi asfaltice;
- Opereaza manual echipamentele de productie ale statiei de mixturi asfaltice atunci cand este cazul;
- Asigura malaxarea corespunzatoare a mixturii asfaltice;
- Asigura si raspunde de intretinerea corespunzatoare a utilajelor pe care le are in exploatare, cu efectuarea tuturor reviziilor tehnice zilnice, saptamanale, lunare, semestriale;
- Respecta graficul de livrare mixturi asfaltice stabilit de seful de statie;
- Asigura functionarea echipamentelor electronice si electrice in parametrii corespunzatori celor pentru care au fost proiectate si fabricate.
- Asigura manipularea corecta a echipamentelor de care raspunde;
- Sesizeaza imediat sefului de statie orice defectiune a echipamentelor de lucru;
- Respecta intocmai adaptarea zilnica a retetelor cadru emise de Laboratorul Central de gr.II al S.C.CASITO TRANSIMPEX SRL pe care o introduce in calculatorul statiei.
- Asigura verificarea operativa a instalatiilor de dozare prin procedee corespunzatoare (greutati etalonate, masuratori, etc.);
- Raspunde de corecta utilizare si aplicare a retetelor de fabricatie a tipurilor de mixturi, de conformitatea marfii livrate raportata la comenzile primite de la clienti;
- Raspunde de incarcarea mixturii in camioane functie de capacitatea acestora.
- Tine legatura in permanenta cu operatorul de la podul bascula(cantar) pentru a produce tipul si cantitatea de mixtura solicitata de beneficiar.
- Raspunde de intrarea in cabina de comanda numai a persoanelor autorizate;

Descrierea companiei

SC CASITO TRANSIMPEX SRL

Expirat
OPERATOR STATIE MIXTURI ASFALTICE  -  SC CASITO TRANSIMPEX SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles