de ani Fără Frică...

Publicat 04 Feb 2017 | Expiră 08 Mar 2017

Operator statie asfalt

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Capacitate de coordonare, comunicare interactivă şi de lucru în echipă;
- Rigurozitate în respectarea regulilor şi instrucţiunilor;
- Disciplina si seriozitate;

Cunostinte tehnice:
- operare pe calculator procese tehnologice
- intretinere si reparatii utilaje tehnologice
- intretinere si reparatii instalatii electrice si de automatizare procese tehnologice

Descrierea jobului

-Urmareste incadrarea in consumuri de materiale
-Urmareste controlul calitatii mixturilor asfaltice
-Coordoneaza lucrarile de reparatii si intretinere ale statiei de mixturi asfaltice
- Verifica instalatia zilnic inainte de inceperea lucrului;
- Introduce retetele elaborate, actualizate si semnate de laborator in computerul statiei si urmareste functionarea automata a statiei de mixturi asfaltice;
- Opereaza manual echipamentele de productie ale statiei de mixturi asfaltice atunci cand este cazul;
- Asigura malaxarea corespunzatoare a mixturii asfaltice;
- Asigura si raspunde de intretinerea corespunzatoare a utilajelor pe care le are in exploatare, cu efectuarea tuturor reviziilor tehnice zilnice, saptamanale, lunare, semestriale;
- Respecta graficul de livrare mixturi asfaltice ;
- Asigura functionarea echipamentelor electronice si electrice in parametrii corespunzatori celor pentru care au fost proiectate si fabricate.
- Asigura manipularea corecta a echipamentelor de care raspunde;
- Sesizeaza imediat orice defectiune a echipamentelor de lucru;
- Respecta intocmai adaptarea zilnica a retetelor emise de laborator;
- Asigura verificarea operativa a instalatiilor de dozare prin procedee corespunzatoare (greutati etalonate, masuratori, etc.);
- Raspunde de conformitatea marfii livrate ;
- Raspunde de incarcarea mixturii in camioane functie de capacitatea acestora.
- Tine legatura in permanenta cu departamentele implicate in procesul de productie

Firma noastră a fost infiinţată in 2007, de către o echipă cu 40 ani de experienţă în domeniul construcţiilor in Portugalia. Cu un curriculum complex, care cuprinde cele mai variate solutii in domeniul constructiilor, cum sunt lucrarile de proiectare si executie, cu finanatare publica sau privata, in activitati precum:

Lucrari de drumuri;
Constructii civile;
Zone sportive si de agrement.

Pragosa Romania beneficiaza de sprijin tehnic si financiar, precum experienta acumulata de grupul nostru in aceasta activitate, pe parcursul anilor, ceea ce ne face un partener care asigura calitate, promptitudine, durabilitate si siguranta.

Expirat
Operator statie asfalt  -  S.C. PRAGOSA ROMANIA S.R.L.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles