Operator sistem proiectare CAD

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Pasionat de proiectare, talentat, ambitios.

Cerintele postului:
- experienta min 3 ani in proiectare cu sistem CAD (detalii tehnice)
- studii superioare tehnice finalizate: inginerie mecanica / arhitectura / design interior, TCM, Mecanica, SIM, IL
- abilitati in Microsoft Word si Excel
- cunoasterea programelor Gemini, Lectra, Optitex sau Gerber reprezinta un avantaj important
- aplicatii generale: cunostinte avansate de MS Office, CAD 2D, Corel și Photoshop constituie avantaj.
- limba engleza: nivel mediu.

Abilități:
- bine organizat și foarte atent la detalii
- capacitatea de analiza, sinteza, planificare, respectare termene
- orientare catre rezultate
- abilitati foarte bune de comunicare, scris si verbal
- adaptare la lucrul in echipa
- atitudine pozitiva, proactiva, dorinta de a fi la curent cu tot ce este nou in domeniu, de a invata permanent si de a se implica in proiecte noi
- flexibilitate, onestitate, transparenta, colegialitate.

Descrierea jobului

Responsabilități:
- proiecteaza in baza solutiilor agreate, folosind aplicatii de tip CAD/CAM Gemini, Corel, Photoshop
- stabileste solutii tehnice optime
- asigura in timp livrabilele pentru productie
- ofera suport tehnic de specialitate partenerilor din grup

Beneficii:
- un loc de munca stabil, profesional, contract de munca pe durata nedeterminata.
- bonusuri
- tichete de masa, de vacanta
- masa calda
- transport conventie
- concediu de odihna de 31 zile lucratoare
- training de specializare pentru invatarea programelor CAD/CAM Gemini, Corel, Photoshop

INVICTUS activeaza de peste 30 de ani pe piata Romaniei, fiind una dintre companiile de top specializata si recunoscuta pentru orientarea spre inovare si a calitatii / performantelor in productia de uniforme militare si echipamente de securitate, acoperind toate fazele de testare, proiectare, productie si logistica in spatii occidental amenajate /utilate de peste 4000 de mp.
Am reusit si reusim datorita profesionalismului cu care lucram, pasiunii noastre in ceea ce facem, a orientarii spre dezvoltare continua, a consolidarii si specializarii echipei noastre, integrarii de tehnologii moderne.

Publicat 6 mai 2022 Reactualizat 20 mai 2022 Expiră 5 iun. 2022