Publicat 10 Ian 2019 | Expiră 09 Feb 2019

Operator Revizie

10 posturi

Candidatul ideal

  • sa fie capabil/a sa interpreteze un desen (lay-out ) cat si documentatia necesara atributiilor de lucru
  • sa prezine adaptare la modul de lucru al unitatii
  • sa fie team player si constienta ca trebuiesc respectate si alte reguli din afara sectorului propriu
  • sa nu prezinte tremur al mainilor si sa aiba vederea cat mai buna
  • Studii liceale, scoala profesioanala
    sa fie capabila sa utilizeze corect si cu dexteritate un pistol de lipit (statie, creion etc.),cat si alte ustensile/unelte din dotare (penseta, clestisor,perie,etc.)

Descrierea jobului

• Asamblarea componentelor electronice in subansamble/produs finit, inspectia si impachetarea acestora;
• Verifica si monitorizeaza procesele si instructiunile de productie pentru a se asigura ca produsele respecta cerintele de calitate ale Clientului.
• adaugarea anumitor componente prin intermediul pistolului de lipit.
• Verificarea/ curatarea placii de surplusul de cositor/scurturi, eliminarea acestora.

Tehnologie din 1982. Dm Elektron, specialistul în proiectarea de componente electronice , este conceput pentru a oferi un serviciu complet și vertical. Născut în 1982 din intuiția unui antreprenor, acesta implică aproximativ 300 de angajați angajați să satisfacă multiple nevoi prin fabrica noastra Dm Elektron (Buja, Udine), specializată în asamblarea componentelor electronice, furnizarea completă a produselor si dezvoltare produse (R&D). De-a lungul timpului, am dezvoltat o strategie care evoluează de la asamblarea completă a componentelor electronice, la o relație pe termen lung cu clientii, îmbunătățind cunoștințele noastre cheie în testare, industrializare și producție, datorită unor tehnici extrem de inovatoare și fiabile. Dm Elektron, care se confruntăcu noile solicitări de piață, a înființat o fabrică din Brașov (România), SC DM ELEKTRON, care garantează clienților un avantaj economic vizibil, păstrând în același timp standarde de înaltă calitate și securitate.

Operator Revizie  -  Dm Eleketron Romania