Publicat 20 Ian 2015 | Reactualizat 17 Feb 2015 | Expiră 21 Feb 2015

Operator R.S.V.T.I.

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Operator R.S.V.T.I. autorizat ISCIR.

Descrierea jobului

Obligatiile si responsabilitatile operatorului R.S.V.T.I.

- raspunde, impreuna cu detinatorul/utilizatorul, de luarea masurilor necesare pentru aplicarea prevederilor prezentei prescriptii tehnice privind siguranta in functionare a masinilor de ridicat;
- sa vizeze lunar registrul de supraveghere prin semnarea si aplicarea stampilei in registru;
- sa verifice lunar functionarea dispozitivelor de siguranta si sa mentioneze acest lucru in registru de supraveghere;
- sa efectueze verificarile tehnice conform prevederilor prezentei prescriptii tehnice, dupa obtinerea imputernicirii scrise din partea ISCIR;
- sa transmita la ISCIR copiile proceselor-verbale pentru care a primit imputernicire, in termen de 15 zile de la intocmire;
- sa anunte de indata producerea unei avarii sau a unui accident;
- sa efectueze examinarea personalului de deservire si a personalului auxiliar de deservire, cu respectarea prevederilor prescriptiei tehnice aplicabile; sa organizeze reexaminarea periodica anuala a personalului de deservire si a personalului auxiliar de deservire, sa participe in comisia de reexaminare si sa consemneze in autorizatie/carnet rezultatul examinarii;
- sa coordoneze actiunea de ridicare a unei sarcini, in cazul in care aceasta se efectueaza cu ajutorul a doua masini de ridicat

H & M Hennes & Mauritz AB (cunoscută ca H & M) este un lanț de magazine de îmbrăcăminte din Suedia. Compania a fost înființată în 1947, în Västerås, Suedia. Grupul H&M are în prezent 3400 de magazine din 55 de țări și este unul dintre cei mai mari retaileri de îmbrăcăminte la nivel mondial.Cea mai mare piață este Germania, urmată de Marea Britanie și Suedia.

Expirat
Operator R.S.V.T.I.  -  H&M Hennes and Mauritz SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles