Operator/ Programator CNC

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu 3000 - 4500 RON
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

- Liceul industrial/ Scoala profesionala de profil/ 10clase/ Cursuri de calificare CNC;
- Experienta in ateliere de prelucrari prin aschiere – reprezinta avantaj;
- Cunostinte de desen tehnic, de programare, tolerante, masuratori;
- Atentie la detalii, indemanare, precizie;
- Persoana muncitoare, dornica de a invata si de a progresa, atat personal, cat si professional;

Descrierea jobului

- Pregateste piesele ce urmeaza a fi prelucrate in conformitate cu instructiunile de lucru, si ordinul de fabricatie;
- Identifica produsele finite necorespunzatoare;
- Inspectia sculelor aschietoare pentru mentinerea calitatii si duratei de viata;
- Gestioneaza si informeaza supervizorul direct despre starea stocului de scule si consumabile necesare functionarii masinii CNC;
- Observarea procesului si operarea masinii pentru verificarea acuratetii setarilor si detectarea disfunctionalitatilor sau prelucrarea neconforma, folosind echipamente de masura si control;
- Creeaza si editeaza programele CNC pentru obtinerea performantelor optime,
- Verifica metrologic produsele dupa prelucrare;
- Raporteaza problemele aparute in timpul productiei catre supervizorul direct;
- Mentine in bune conditii de functionare echipamentele si instrumentele de lucru.

SC DRUGON INTERNATIONAL S.R.L. producator de usi, ferestre si scari interior jud.Constanta.
Publicat 10 mai 2022 Expiră 9 iun. 2022