Operator Programator CNC

STAR STONE S.A. - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu 4000 - 7000 RON
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Dacă sunteți familiarizat cu domeniul programării/ operării mașinilor cu comandă numerică, prelucrărilor metalice, desenului tehnic, testării sculelor așchietoare, măsurătorilor și aveți o atenție sporită pentru detalii, atunci puteți aplica pentru postul de Programator/Operator CNC în cadrul departamentului de Cercetare-dezvoltare.

Candidatul ideal
  • Experiență ca programator/ operator CNC cu următorul limbaj: FANUC (HAAS)
  • Cunoștinte în desen tehnic
  • Cunoștinte în toleranțe și control dimensional
  • Aptitudine mecanică și bune abilități matematice
  • Competente de lucru pe calculator (MS Office) și CAD / CAM
  • Atitudine pozitiva si flexibilitate
  • Gandire analitica
  • Capabilitate de a lucra independent si in echipa
  • Abilități bune de comunicare

Descrierea jobului

Calificare necesară:
  • Analizarea cerințelor și propunerea celei mai bune soluții pentru prelucrarea cerută;
  • Realizarea modelului de programare CNC;
  • Pregătirea și utilizarea mașinilor CNC pentru a îndeplini procesele;
  • Colaborarea cu colegii din alte departamente pentru realizarea optimă și respectarea termenelor proiectelor;
  • Menține legătura cu toate celelalte departamente (depozit, administrativ, etc.) oferind asistenta tehnica
  • Participa la programele de pregatire profesionala in vederea atingerii nivelului maxim de performanta
  • Verificarea periodica a SDV-urilor
  • Asigurarea efectuarii operatiunilor de mentenanta si revizii la masinile CNC, conform cartilor tehnice

Cateva dintre beneficii:
  • Oportunitate de angajare intr-o companie stabila aflata in plina dezvoltare
  • Pachet salarial atractiv
  • Decontarea transportului
  • Training si teambuilding-uri
  • Stabilitatea locului de munca
  • Mediu de lucru placut si dinamic

STAR STONE este cel mai mare producător român de pavaje premium destinate sectorului rezidențial și compania cu cea mai mare creștere din industria de construcții din România in perioada 2016 – 2019.

Firma a fost inclusă de Financial Times anul acesta în „Top 1.000 cele mai performante companii europene” pe locul 550. Suntem cei care in ultimi 14 ani am reusit sa impunem trendul pavajelor premium destinate sectorului rezidential din Romania.

Mai multe informatii despre STAR STONE gasiti pe www.starstone.ro
Publicat 28 oct. 2021 Reactualizat 26 nov. 2021 Expiră 27 nov. 2021