Publicat 20 Aug 2019 | Reactualizat 17 Sep 2019 | Expiră 19 Sep 2019

Operator Productie Echipamente Electronice

2 posturi

Criterii de selecție

  • Peste 1 an experiență în muncă

Candidatul ideal

Responsabilitati:
- planteaza si lipeste componentele electronice pe placi (PCB);
- asambleaza subansamble electronice;
- indeplineste activitatile de productie, conform planificarilor facute de superiorul ierarhic;
Candidatul ideal este o persoană responsabilă, conștiincioasă și ordonată, care să finalizeze corect și la timp sarcinile ce îi sunt atribuite.

Cerințe obligatorii:
- îndemânare și răbdare
- disponibilitate de a acumula cunoștințe noi
- disponibilitate de a îndeplini sarcini multiple.

Constituie avantaj:
- experienta în lipirea componentelor electronice SMD și THD cu stație lipire și/sau aer cald;
- experiența în repair / debug (depanarea de placi electronice - înlocuirea circuitelor defecte prin tehnici specifice);
- cunoștințele de citire a schemelor electrice și electronice;
- cunoașterea utilizării aparatelor de măsura și control (osciloscop etc.).

Descrierea jobului

BENEFICII
- un mediu de lucru plăcut,
- salariu motivant,
- bonuri de masa,
- program de lucru 8 ore/zi (nu se lucrează în ture),
- posibilitate de evoluție și dezvoltarea de competente.

BlueSys este o companie din Timișoara, înființată în anul 2000, care activează în următoarele domenii:
- proiectare și producție de echipamente electronice de automatizări exportate de peste 10 ani în SUA și Europa - detalii pe www.bluesys.ro.

Operator Productie Echipamente Electronice  -  BlueSys srl

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles