Publicat 27 Aug 2007 | Expiră 27 Aug 2007

OPERATOR PC

50 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Descurcaret, ambitios, optimist, inteligent

Descrierea jobului

Conceptul e simplu :
- membrii folosesc internet-ul.
- companiile de pe net au profituri de pe urma utilizatorilor de internet.
- companiile platesc un anumit procent comunitatii AGLOCO.
- AGLOCO plateste membrii.

Descrierea companiei

Descrierea firmei:

AGLOCO „Cea mai mare retea economica din internet !”

Pe 21 noiembrie 2006 a aparut AGLOCO™.
AGLOCO este prima Comunitate Economica din lume ce doreste sa de-a membriilor sai o parte din profiturile acumulate de catre companiile on-line, profituri ce chiar membrii le genereaza. Daca sunteti on-line si navigati pe internet, ajutati companiile on-line sa faca milioane de dolari,
dar ca un simplu individ nu primiti niciodata nimic. AGLOCO se foloseste de puterea bazata pe numarul de membrii pentru a obtine un anumit procent din aceste sume.
AGLOCO isi opreste aproximativ 10% din profituri iar restul este impartit membriilor.

Descrierea postului:

AGLOCO primeste bani de la mai multe surse :
1. Search - De fiecare data cand un membru foloseste un motor de cautare si ajunge sa gaseasca pagina dorita, motorul de cautare ofera o recompensa comunitatii AGLOCO (Google de exemplu plateste cu 10 centi/search).
2. Publicitate - avand din ce in ce mai multi membrii, AGLOCO va fi comunitatea perfecta unde cineva poate sa-si faca reclama.
3. Comision de tranzactii - de fiecare data cand AGLOCO recomanda (prin reclame) un produs/serviciu, compania ce ofera acel produs/serviciu va plati un comision. (Amazon plateste cu 8.5% din valoarea produsului).
Comisionul va fi impartit intregii comunitati AGLOCO.
4. Distributia de soft - Multe companii de pe net incurajeaza descarcarea noilor programe si folosirea lor, membrii AGLOCO nu numai ca vor avea acces la ultimele programe, dar vor primi si bani pentru folosirea
lor (ex: Adobe Flash si Acrobat Reader).
5. Distributia de servicii - Multe companii de servicii on-line sunt interesate de oameni activi pe internet ce le vor folosi serviciile si le vor recomanda si altora. (Google, Yahoo, eBay, Hi5, Skype, PayPal, E-gold si multe altele)
Castiguri :
Membrii comunitatii vor avea 2 forme de castig :
Bani. Membrii vor putea castiga o suma de bani prin navigarea pe internet. Aceasta suma va fi stabilita pentru
fiecare tara/stat in parte la data lansarii oficiale. Lansarea oficiala va fi la sfarsitul lunii februarie odata cu aparitia programului Viewbar.
Actiuni. Membrii vor mai putea castiga actiuni la bursa. Compania este detinuta 100% de catre membrii.
Cu cat aveti mai multe persoane recomandate cu atat aveti mai multe actiuni. Actiunile vor fi la London Stock Exchange.
Viewbar
Pentru a va putea contoriza activitatea online, Agloco va pune la dispozitie un program numit Viewbar.

BANI PE NET
Acest program tine evidenta intereselor si preferintelor D-voastra on-line, punandu-va la dispozitie cele mai bune oferte (reclamele afisate de catre program). Nu este obligatoriu ca sa dati click pe reclame pentru a castiga bani.
(multe companii fantoma se bazeaza pe conceptul asta ceea ce a speriat o mare parte din utilizatorii de internet si multi se feresc de asemenea programe de facut bani).

Sistemul de recomandari
Pentru fiecare persoana ce o recrutati in comunitatea AGLOCO veti primii procente.
Doar prin dezvoltare creste comunitatea si atrage investitori mai puternici, astfel membrii vor avea numai de castigat.
Sunt 5 nivele de recomandare (1 direct si 4 indirecte) si veti primii procent din cat castiga fiecare in reteaua voastra. Pentru a recruta oameni in comunitatea AGLOCO le oferiti link-ul personal care
este de forma http://www.agloco.com/r/BBGS7462
(dupa inscriere inlocuiti BBGS7462 cu link-ul D-voastra ). Link-ul D-voastra il puteti gasi pe siteul oficial AGLOCO dupa ce v-ati inscris si inregistrat, in sectiuniile "My Account" sau "Referral Center".
De ce sa va inscrieti ?
1. Nu va costa nimic.
2. Castigati o parte din profiturile ce le generati cand utilizati internetul.
Pentru a va inscrie imediat accesati www.agloco.com/r/BBGS7462
in caz ca gresiti prima oara la completare sa fiti atent ca in casuta cu refferal ID sa treceti BBGS7462

Atentie: Daca folosit Mozilla Firefox o versiune mai veche, s-ar putea sa nu puteti schimba parola. Folositi Internet Explorer sau Opera.

20 DE MOTIVE PENTRU A VA INSCRIE

1. Poti face bani in siguranta, legal si usor in acelasi timp.
2. Nu accesezi nimic, nu citesti email cu sutele, nu joci jocuri stupide, nu dai click.
3. Dureaza 2 minute sa te inscrii.
4. Nu-ti mai trebuie nimic, doar lucreaza la calculator navigand pe internet.
5. Nu trebuie sa oferi nici o informatie importanta despre tine pentru a te inscrie.
6. Nu trebuie sa cumperi nimic sa te inscrii.
7. Nu trebuie sa cumperi nimic niciodata, devii membru.
8. Este foarte usor sa renunti daca nu mai vrei sa fi membru.
9. Vei downloada gratis viewbarul si il instalezi. (o bara de 2cm care va sta in browser).
10. Vei face bani si atunci cand nu dai click pe nimic.
11. Agloco este ceva real, nu o mica afacere.
12. Aceasta afacere va revolutiona internetul, fiecare click, search, etc, care il facem pe internet produce intre 10 si 30 centi, pentru cineva.
13. De ce sa nu primim si noi macar 10% (10 la suta) ganditi-va cate click-uri d-am intr-o ora.
14. Pentru inceput sunt platite numai 5 ore, dupa terminarea orelor poti inchide viewbarul.
15. Aproximativ pentru fiecare 5 referali , se dubleaza banii castigati de tine ca urmare a navigatiei pe internet.
16. Banii se vor primi prin cec, daca membrii nu vor cere alta metoda.
17. NOU PENTRU ROMANIA, vom primi cecul lunar prin e-mail (mai multe detalii primeste fiecare pe e-mail)
18. ACEASTA VA FI AFACEREA CARE VA SCHIMBA INTERNETUL, INSCRIE-TE ACUM SI ADUNA REFERALI
(PE INTERNET, PRIETENI). NU ASTEPTA SA-TI ZICA UN PRIETEN TIE !
19. Iti garantez peste un an nu vei mai gasi nici un referal din actualii utilizatori ai internetului, poate numai din noi abonati la net.
20. Ideea este simpla –noi, prin faptul ca acum navigam pe net producem bani cuiva.... de ce sa nu primim si noi o parte din ei !

Acum este momentul oportun, rata de inscriere creste in progresie geometrica (mai multi oameni se inscriu in saptamana asta,
decat in cea trecuta, iar in saptamanile care vor urma rata de inscriere va fi mai mare). Ca urmare, AGLOCO va ajunge la un punct maxim, punct in care va incepe nebunia recutarilor tuturor utilizatorilor de internet (probabil ca nu vor fi cei toti 700.000.000 de utilizatori recrutati,
dar 100 milioane in minus nu mai conteaza).
In prezent numarul de membrii este in jur de 250.000. Sunt peste 700.000.000 de utilizatori de internet, asta inseamna ca
AGLOCO detine mai putin de 0,03% din piata, adica 3 din 10.000 de utilizatori de internet s-au inscris in AGLOCO,
asadar au mai ramas de recrutat 699.750.000 de utilizatori.

Cat de mare trebuie sa devina AGLOCO ca sa vedem un punct maxim ?
AGLOCO va atinge punctul maxim undeva intre 10-20 de milioane de utilizatori.
Cu ritmul actual de crestere cifra de 10 milioane va fi peste luni de zile; foarte probabil ca cifra de 1 milion va fi atinsa undeva
in Aprile sau Mai; cea de 10.000.000, nu mai tarziu de sfarsitul lui 2007.
Asta inseamana ca membrii AGLOCO vor avea la dispozitie 10 luni ca sa construiasca o retea inainte ca numere impresionante
sa inceapa sa apara, daca AGLOCO va ajunge la 10.000.000 pana la sfarsitul lui 2007, pana la sfarsitul lui 2008 va ajunge la 100.000.000.
Contactati referalii vostri si dati-le aceste date noi, ajutandui sa recruteze alti membrii. Vorbiti despre aceste lucruri si cu cei care
nu au fost interesati la inceput; unii vor acuma sa se inscrie, chiar daca la inceput n-au fost decisi
La un search pe google AGLOCO afiseaza peste 1.500.000 de pagini…

Expirat
OPERATOR PC  -  AGLOCO