OPERATOR PC - TIMISOARA - Divizia Philip Morris

SC INTERBRANDS M&D S.R.L. 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

• Cunoştinţe de operare PC;
• Diploma de Bacalaureat care sa ateste finalizarea studiilor;
• Minimum 1 an experienta in contabilitate primara;

• Abilitate de lucru cu cifre, atenţie distributivă;
• Abilitati de rezolvare a problemelor, comunicare, capacitatea de a lucra eficient in echipa si de stabilire prioritati;
• Integritate, onestitate;
• Fara antecedente penale.

Descrierea jobului

• Proceseaza zilnic datele din vanzari si datele logistice pentru a asigura rapoarte corecte si in timp util; administreaza baza de date; tine evidenta documentelor fiscale; verifica intocmirea registrului de casa; inregistrarea extrase bancare in sistemul de operare;
• Verifica rapoartele agentilor si documentele fiscale atasate, conform procedurilor interne de lucru;
• Verifica soldurile conturilor de casa, banca si efecte comerciale conform documentelor justificative;
• Raporteaza lunar rezultatele inventarierii gestiunii de documente fiscale;
• Furnizeaza informatii la cerere in legatura cu informatiile aflate in casierie si in conturile bancare;
• Preda documente fiscale catre agenti si inscriere in fise de magazie;
• Verifica chitanta depunere cash catre firma de colectare vs sistem informatic si vs Rapoarte agenti;
• Transmite fisiere Excel in vederea importului Registrului de Casa pentru chitante si celelelate operatiuni din casa;
• Verifica si inregistreaza instrumente bancare primite de la clienti;
• Intocmeste borderou centralizator pentru efectele expediate catre banca;
• Arhiveaza efecte si borderouri centralizatoare de trimitere la banca;
• Verifica: rapoarte agenti, facturi si chitante pentru elementele obligatorii si intocmire corecta;
• Intocmeste raport facturi/ chitante neconforme;
• Intocmeste fisier Excel incarcari/ consum, documente fiscale agenti;
• Stampileaza si arhiveaza documente fiscale;
• Indeplineste indicatiile date de departamentul IT în ceea ce priveste perifericele si procedurile software, aplicand procedurile primite de la acesta ( Help-desk, IT);
• Informeaza in timp util departamentul IT despre eventuale probleme aparute in sistemul informatic;
• Acorda suport superiorului direct/ il inlocuieste pe acesta, ori de cate ori este nevoie.

SC INTERBRANDS Marketing & Distribution S.R.L este cea mai mare companie de distributie din Romania, partener si distribuitor principal al celor mai mari producatori de bunuri de larg consum din lume: Procter&Gamble, Nestle, , Henkel, 3M etc. Echipa Interbrands este pro-activa, orientata spre rezultate si ambitioasa, cu inalte standarde de calitate; la noi increderea si angajamentul provin din pasiune si implicare.Performanta companiei a fost sustinuta prin efortul, talentul si dedicarea continua a celor care formeaza echipa INTERBRANDS.Daca doresti sa faci parte din echipa noastra de succes nu ezita sa aplici pentru acest post!
Publicat 7 Iun. 2022 Reactualizat 5 Iul. 2022 Expiră 7 Iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.