OPERATOR MASINI PRINT DIGITAL -TIPOGRAFIA DACRIS CONSTANTA

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Studii
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Te obisnuiesti usor cu gestionarea fisierelor grafice si nu au existat pana acum joburi care sa iti dea batai de cap? Stim ca ai aptitudini de bun operator de print digital. Te invitam sa faci parte din echipa Dacris Prod S.R.L.!

CERINTE
  • Constituie avantaj experienta sau cursuri de grafica;
  • Cunostinte montaj si impozitie;
  • Un nivel de experienta practica in alte operatiuni manuale sau mecanizate similare in industria tipografica;
  • Experienta in productia materialelor publicitare, tiparire digitala;
  • Capacitate de concentrare si rapiditate in executare sarcinilor;
  • Abilitati tehnice, viteza de lucru, abilitati de organizare si atentie la detalii;
  • Relationare excelenta cu echipa de productie
  • Persoana serioasa, responsabila, cu reale abilitati de comunicare si organizare;

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI
  • Invatarea modului de operare a echipamentelor si setarea acestora pentru fiecare lucrare;
  • Preluarea și executarea comenzilor de print digital;
  • Pregatirea materiilor prime pentru tipar si printarea lor pe diferite materiale/suport digital;
  • Creație grafică;
  • Realizarea de layout-uri și machete grafice;
  • Verificarea fișierelor și pregătirea acestora pentru print;
  • Executarea de printuri pe echipamentele de tipar profesional (carti de vizita, flyere, brosuri, mape, inserturi pentru mape, cataloage, afise) si urmarirea operatiunilor de mentenanta a acestora;
  • Verificarea machetei grafice - sursa (CD, mail, print martor);
  • Stabilirea exacta a detaliilor fisierelor ce urmeaza a fi printate (tiraj, dimensiune, culori);
  • Verificarea constanta a stocurilor de hartie existente in departamentul de print digital;
  • Verificarea comenzilor din punct de vedere calitativ și cantitativ;
  • Respectarea cu strictete a termenelor agreate cu clientii.

Asteptam CV-urile dumneavoastra pe adresa de e-mail : leontina.turcu@constanta.dacris.net.
Relatii la telefon: 0721 27 30 08

Descrierea companiei

www.dacris.net
Publicat 2 mai 2022 Reactualizat 23 mai 2022 Expiră 1 iun. 2022