Operator linie de productie automatizata, Veresti

SC SYMMETRICA SRL - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Studii
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Absolvent de Liceu cu profil tehnic sau, preferabil, de Studii superioare cu profil tehnic
Disponibilitate de invatare
Cunostinte de baza de mecanica si electrica;
Cunostine de baza de utilizare a PC-ului;
Cunostinte de baza in utilizarea instrumentelor de masurare si control
Cunoasterea limbii engleze la un nivel mediu conversational poate constitui un avantaj
Pot aplica si candidati fara experienta, atat barbati cat si femei, dar care au dorinta si preocupare de implinire profesionala si perfectionare.

Descrierea jobului

Locul de munca: facilitate de productie la standarde inalte situata la circa 15 km de municipiul Suceava
Postul implica operarea pe utilaje automatizate, performante, de ultima generatie, destinate fabricarii produselor turnate din beton
Se asigura program de formare la locul de munca.

Responsabilitati:
Stabileste, regleaza si verifica parametrii funtionali ai liniei de productie;
Verifica si supravegheaza starea tehnica a utilajului;
Pregateste, curata si intretine masina in vederea functionarii optime;
Respecta instructiunile de lucru si control
Verifica cu etaloane sau cu instrumente de masura adecvate calitatea produselor rezultate, conform instructiunilor tehnologice.
Verifica cu verificatoare specifice cotele pieselor prelucrate comparându-le cu cele inscrise in documentatie.
Participa activ la operatiile de revizie periodica si de reparatie ale utilajului
Transporta, manipuleaza si depoziteaza o serie de materiale implicate in procesul de productie, in spatii special amenajate (marcate).

SC Symmetrica SRL este lider national in productia de prefabricate vibropresate din beton si a echipamentelor, utilajelor automatizate necesare productiei prefabricatelor destinate constructiilor civile si industriale.

Te asteptam sa te alaturi echipei Symmetrica!

Publicat 31 ian. 2022 Reactualizat 2 mar. 2022 Expiră 2 mar. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos