Publicat 20 Dec 2016 | Reactualizat 17 Ian 2017 | Expiră 21 Ian 2017

Operator laborator Calitate

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Studii medii;
Experienta de lucru intr-un mediu industrial, cu masini sau echipamente complexe;
Capacitatea de a cunoaste si de a respecta documentatia tehnica/ tehnologica si de control necesara in activitatea curenta;
Cunostinte metode de masurare, utilizare echipamente de masura de laborator – masuratori 2D si 3D;
Cunostinte avansate de operare calculator;
Analiza sistemelor de masurare.

Descrierea jobului

Efectuare de masuratori si incercari de laborator;
Evidenta, gestionare, supraveghere, verificare/ reglare aparate de masura si control;
Elaborare instructiuni de lucru;
Realizare rapoarte de incercari;
Realizare rapoarte de prime mostre;
Propuneri de masuri de imbunatatire, corective si preventive.

thyssenkrupp Bilstein S.A. este o prestigioasa companie multinationala cu renume mondial. Marca Bilstein este de multi ani sinonima cu calitatea si performanta in domeniul amortizoarelor auto. De la echipe de competitii in sporturile cu motor, la firme specializate in tuning si pana la cei mai renumiti constructori de autovehicule, precum BMW, Ferrari, General Motors, Jaguar, Maserati, Mercedes, Porsche, Subaru, tehnologia si capacitatea de inovatie a Bilstein este folosita si apreciata pe toate meridianele globului.

 www.bilstein.ro

Expirat
Operator laborator Calitate  -  thyssenkrupp Bilstein SA - SIBIU