Publicat 13 Iul 2018 | Reactualizat 10 Aug 2018 | Expiră 13 Aug 2018

OPERATOR IMAGINE

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • Studii de specialitate;
  • Experienta de minim 1 an pe un post similar constituie un avantaj (operator imagine teren, platou, steadycam).

Descrierea jobului

Antena TV Group cauta pentru completarea echipei din Teritoriu - statia locala TV Antena 1 Cluj: Operator Imagine

  • Monteaza, pregateste si aranjeaza echipamentul inainte de inceperea filmarii;
  • Colaboreaza cu reporterul si raspunde indicatiilor acestuia in intervalul de filmare;
  • Asigura calitatea artistica si tehnica a cadrelor realizate;
  • Adapteaza tipul de filmare in functie de subiectul pe care-l filmeaza;
  • Intelege principiile de baza ale editarii video;
  • Respecta dimensiunile de incadratura compozitionala specifice televiziunii.

INTACT Media Group reprezintă cel mai puternic grup media românesc, cu o tradiţie de peste 25 de ani în elaborarea de conţinut de calitate, cu relevanţă locală. Din 1991, anul apariţiei Tipografiei Intact şi până în prezent, am evoluat la statutul de platformă media 360°, dezvoltând un portofoliu solid de mărci în televiziune, presa scrisă, radio, online şi producţie. INTACT Media înseamna o echipă de profesionişti şi este renumit pentru oportunităţile de creştere şi dezvoltare profesională pe care le oferă.

Expirat
OPERATOR IMAGINE  -  Antena 1