Operator facturare

DGH Log & Sped 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Crestem an de an, astfel ca echipa noastra financiar- contabila sa mareste cu un nou coleg/ a pentru a performa in rolul de Operator Facturare!

Cum arata viitorul coleg/ viitoarea colega :
• A finalizat minim studii medii, preferabil in profil economic;
• Are minim 1-2 ani experienta in facturare/ contabilitate primara;
• Opereaza in Excel la un nivel mediu (sortare date, calcule simple) si cu o buna viteza de lucru;
• Este o persoana foarte bine organizata, atenta, cu o buna putere de concentrare;
• Fire calma, cu multa rabdare si accent la detalii;
• Personalitatea armonioasa si orientata catre lucrul in echipa.

Descrierea jobului

Ce face zi de zi Operatorul Facturare in cadrul DGH Log& Sped:
• Preia corespondenta cu documente financiar contabile de la furnizori, direct sau prin firmele de curierat;
• Dupa verificarea documentelor, introduce facturile de la furnizori in softul companiei;
• Scaneaza toate documentele financiar- contabile primite si asigura o buna gestionare a arhivei electronice;
• Emite facturile catre client, in format electronic, cu softul companiei;
• Transmite in original facturile catre Client, prin firme de curierat.

Ce oferim:
• Pachet salarial aliniat pietei;
• Bonus anual de performanta;
• Asigurare medicala privata;
• Programe de teambuilding anual;
• Diverse programe periodice de motivare si fidelizare a echipei;
• Conditii de lucru moderne si placute (sala de mese, terasa amenajate, loc de recreere).

Alte informatii:
  • Activitatea se va desfasura in birou modern amenajat, in cladire de birouri din zona Unirii
  • Programul de lucru: luni- vineri, 08.00- 17.00.

DGH Log & Sped este una dintre cele mai importante case de expeditie din Romania, cu capital 100% privat, specializata in transport rutier intern. Avand o flota de circa 150 de camioane, preponderent de 20 t, sub contract de exclusivitate, transportam in special marfa paletizata pentru jucatorii de top atat din zona de productie (materiale de constructii, industria alimentara, agribusiness, petrochimie), cat si din piata locala de distributie – FMCG. Avem in portofoliu peste 400 de clienti care au gasit la DGH solutia optima in materie de transport.

Dezvoltarea business-ului s-a materializat in cresterea cifrei de afaceri de la an la an, astfel daca in 2015 aceasta a insemnat 10.5 milioane EUR, estimarea pentru 2016 este de 14 milioane EUR.

Alaturandu- te echipei noastre, vei lucra cu profesionisti pentru care expeditia nu e doar un job, e o aventura; vei gasi aici oameni de la care poti invata si care te vor invata cu drag ceea ce stiu.
Si asta pentru ca exista multe case de expeditie… si exista DGH Log & Sped. Parteneriat, performanta, oameni pe care te poti baza!
Publicat 8 Sept. 2022 Reactualizat 6 Oct. 2022 Expiră 8 Oct. 2022

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.