Operator facturare

Grup Editorial Litera 2 poziții
Anunț verificat

Candidatul Ideal

  • Experienta minim 1 an intr-o pozitie similara
  • Capacitate de invatare rapida
  • Atentie la detalii
  • Capacitate de organizare si planificare
  • Rapiditate in analiza si calculul datelor
  • Cunoasterea unui soft contabil si de gestiune de tip ERP (constituie un avantaj)
  • Cunostinte medii de utilizare a Microsoft Excel (prelucrari tabele, functii, pivot table etc )
  • Seriozitate si implicare in rezolvarea sarcinilor primite
  • Semnalarea diverselor erori/probleme, raportarea lor catre superiorul direct si solutionarea acestora

Descrierea jobului

  • Emiterea facturilor / avizelor de insotire a marfii catre clienti pentru comenzile primite de la clienti (hypermaket, librarii, clienti directi, clienti cu marfa in custodie etc.)
  • Operarea documentelor aferente retururilor de marfa sosite in depozit
  • Emiterea facturilor de vanzare conform rapoartelor declarate de clienti
  • Intocmirea documentelor pentru diferentele de receptie / retur transmise de clienti
  • Intocmirea altor documente specifice miscarilor de marfa intre depozitele proprii

Ce oferim
  • salariu fix si bonuri de masa
  • mediu de lucru relaxant, alaturi de colegi tineri si energici
  • birou intr-o zona accesibila (Pipera)
  • beneficii specifice angajatilor editurii

Grupul Editorial Litera este cel mai mare editor de carte din Romania, cu un portofoliu de peste 3000 de titluri
Litera are, în prezent, 237 de angajați, o echipă de oameni pasionați și dedicați, tineri, dinamici și plini de idei.
Editura s-a construit pe iubirea de carte și pe speranța că sunt suficienți oameni care să împărtășească această iubire. Oferta editurii acopera toate domeniile de interes, impartind titlurile pe categorii si subcategorii,conform cerintelor actuale.

Publicat 30 Mai 2022 Reactualizat 27 Iun. 2022 Expiră 29 Iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.