Operator facturare si secretariat

CONFIDENTIAL
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

- cunostinte de contabilitate primara;
- cunostinte in MS OFFICE (Word, Excel,+ navigare internet);
- cunostinte de secretariat;
- capacitate de organizare a timpului, sarcinilor si locului de munca;
- capacitatea de a se concentra pe realizarea mai multor sarcini in acelasi timp;
- capacitate de a respecta termene limita;
- atentie catre detalii - foarte organizata;
- placere si abilitate de a invata lucruri noi;

Descrierea jobului

- Inregistrarea corecta si la zi in programul utilizat a tuturor datelor de contabilitate primara si gestiune contabila: facturi de furnizori, facturi de clienti, avize de expeditie, incasari si plati prin orice instrumente de incasare / plata, deconturi de cheltuieli, bonuri de consum, etc.;
- Pregatirea si transmiterea actelor contabile catre furnizorul extern de servicii contabile
- Intocmirea registrului de casa
- Verificarea zilnica a extraselelor de cont pentru incasari
- Verificarea facturilor de cheltuieli si furnizori pentru conformitate legala, scadentare plata, datele de identificare plata
- Elaborarea, redactarea si urmarirea de rapoarte, analize specifice, documente si situatii solicitate de managementul companiei (avansuri, neincasate, vanzari etc)
- Tine evidenta relatiei firmei cu furnizorii de servicii diverse (furnizori de servicii medicale, protectia muncii, payroll si admin, firme de curierat, etc)
- Tine evidenta la zi a contractelor si a actelor aditionale pentru furnizori si clienti si se ocupa de intocmirea acestora
- Verifica foile de parcurs
- Sortare si distribuire corespondenta;
- Arhivarea si actualizarea bazei de date documente;
- Asigurarea suportului administrativ pentru toate departamentele firmei
- Tine evidenta obiectelor de inventar si a consumabilelor
- Achizitioneaza obiecte inventar si servicii
- Supervizeaza si achita serviciile de curatenie

MESTERESTI este un depozit online de materiale de constructii care vine in ajutorul clientilor cu solutii simple, accesibile si eficiente pentru orice fel de constructii.

Consilierii MESTERESTI ofera solutii complete pentru achizitia celor mai adecvate materiale de constructii, pentru transportul acestora si montaj.

Partenerii MESTERESTI se conving zilnic de calitatea serviciilor iar portofoliul de clienti este in continua crestere.

Pentru a intra in echipa MESTERESTI, trimite CV-ul actualizat si scrisoarea de intentie la adresa: recrutare@mesteresti.ro.

Publicat 24 iun. 2021 Expiră 24 iul. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos