OPERATOR FACTURARE ( Invoicing & Payroll )

TASTE CRAFTERS - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu 4000 - 6000 RON
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Candidatul ideal este o persoana organizata, atenta la detalii, autodidacta si proactiva in gasirea solutiilor

• Minim 2 ani experienta in contabilitate primara / achizitii / payroll
• Abilitati de comunicare peste medie si orientare catre client
• Limba engleza nivel mediu
• Constituie un avantaj studii finalizate in domeniul economic

Descrierea jobului

Operational

- evidente contabile primare
- facturare precisa a comenzilor curente
- urmarirea soldurilor clientilor si furnizorilor si efectuaarea demersurilor pentru recuperare amiabila
- gestioneaza relatia cu banca si trezoreria
- organizeaza platile catre furnizori si inregistreaza cheltuielile lunare in softul de gestiune
- inregistrarea facturilor de achizitie marfa, servicii, bunuri
- evidenta si gestiunea stocurilor (note intrare-receptie, fise magazie, bonuri consum)
- supervizarea inventarelor
- intocmirea de facturi, bonuri de casa, avize de insotire a marfii
- pontaje personal, deconturi, evidenta concediilor,
- asigura evidenta platilor si urmareste situatia datoriilor fata de bugetul statului, bugetele locale, furnizori si salariati;
- inregistrarea cu acuratete de informatii in sisteme de raportare ( statistica, rapoarte vamale, etc.
- asigura managementul activitatilor ce tin de buna functionare a biroului, necesarul de achizitii consumabile/birotica si urmareste plata furnizorilor de utilitati
- mentine relatia cu firmele externalizate de contabilitate, HR, SSM si medicina muncii;
- intocmeste contracte/ avize/ facturi, gestioneaza si arhiveaza contractele de furnizori si de clienti

Beneficii :

• Mediu de lucru relaxat, colectiv tanar, dinamic si dornic de afimare, firma in expansiune
• Traininguri in domenii conexe, in functie de interesele de dezvoltare profesionala/personala
• Salariu atractiv cu bonusare in functie de proactivitate si valoarea adaugata
• Pachet beneficii : sanatate, transport.
• Posibilitate unui program de lucru flexibil

Taste Crafters este o platforma de solutii complete pentru prepararea cafelei de specialitate si a meniului de specialitati, destinat profesionistilor din domeniul ospitalitatii. In acelasi timp este o platforma pentru consumatorii finali care functioneaza pe devizul "Your home, your coffeeshop".

Am selectionat cu atentie o gamă limitata de echipamente și accesorii inovative pentru extracția cafelei si prepararea ceaiului, disponibile pe platforma www.tastecrafters.ro

Suntem importatori si distribuitori ale unor marci de inalta calitate si inovatie, de la producatori de espressoare ( DALLA CORTE, ASCASO, BELLEZZA ), rasnite COMPAK si EUREKA, accesorii (TIMEMORE, FINUM, CAFFLANO, ESPRO), ceaiuri si infuzii de ierburi organice SOLARIS, cafea de specialitate prajita artizanal DROPSHOT COFFEE ROASTERS BUCURESTI, filtrare apa BEST WATER SYSTEM.
Publicat 14 mai 2022 Expiră 13 iun. 2022