Operator facturare / Contabilitate primara

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Studii
Salariu 2000 RON
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Cunoștințe solide PC (suita Microsoft, sistem de operare Windows);
Abilități adecvate postului: atenție, putere de concentrare, ambiție, perseverență, spirit de echipă;
Cunostinte de baza de contabilitate;
Experienta de minim 1 an in intocmirea documentelor specifice de contabilitate primara.
Persoana entuziasta, atitudine pozitiva

Descrierea jobului

Preiei documentele fiscale zilnic (facturi furnizori, facturi emise, bonuri, etc.) si le introduci in ERP.
Organizezi dosarul cu actele pentru firma de contabilitate.
Emitere și încasare facturi la punctul de lucru;
Gestionare facturi și solduri clienți;
Gestionare stocuri de marfă;
Gestiune rapoarte case fiscale;
Gestiune rapoarte încasări POS;
Registru de casă;
Gestiune NIR;
Procesare extrase de cont;
Redactare și e liberare documente administrative;

Beneficii:
Salariu motivant;
Bonusuri in functie de performanta;
Prime anuale și de sărbători;

Dezmembraru a luat fiinta in 2019 din firma mama PRISCOM RECICLEAZA a carei activitate principala este colectarea deseurilor reciclabile feroase si neferoase inceputa in anul 2007 pe acest domeniu de activitate firma fiind lider pe judetul Vaslui.
Astfel la centrele noastre de colectare au inceput sa ajunga masini pentru programul Rabla si o parte din ele au intrat la dezmembrat.
In urma unei cercetari de piata am constat o lipsa de servicii de calitate pe piata dezmembrarilor incepand de la vanzare si pana la livrarea acestora.
Managementul firmei a luat hotararea sa investeasca in acest domeniu si in acest fel a luat fiinta acesta companie. Societatea noastra isi doreste sa ajunga lider de piata in acest domeniu si dorim sa oferim clientilor nostri un serviciu de cea mai buna calitate.
La baza acestei afaceri stau princiile reciclarii, dezmembrarea masinilor si vanzarea pieselor pentru refolosire.Aceasta este dovada unei economii circulare care ar trebui copiate de mai multe industrii. Clienti nostri ne ajuta astfel sa putem inchide acest cerc si cu totii putem reduce nivelul de poluare.
Publicat 20 oct. 2021 Expiră 19 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos