Operator facturare - Casier

Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

NIVEL DE STUDII: medii, preferabil economice
CURSURI DE PREGATIRE: Contabilitate (reprezinta avantaj)
EXPERIENTA:
IN SPECIALITATE: minim 2 ani (reprezinta avantaj)
PE POST: minim 1 an (reprezinta avantaj)
CUNOSTINTE OBLIGATORII:
- MS Office - nivel bun spre foarte bun
- 1C Contabilitate (reprezinta avantaj)
APTITUDINI SI DEPRINDERI NECESARE:
- Aptitudine generala de invatare
- Aptitudini de comunicare
- Aptitudini de calcul
CERINTE PENTRU EXERCITARE:
- Inteligenta de nivel mediu
- Atentie concentrata
- Echilibru emotional
- Capacitate de a lucra cu oamenii
- Rezistenta mare la stres
- Usurinta, claritate si coerenta in exprimare
- Punctualitate

Descrierea jobului

Incaseaza platile cu numerar, card si emite la cerere factura fiscala sau aviz de expeditie (pentru produsele ce urmeaza a fii facturate)
Verifica si inregistreaza facturile de achizitie in sistemul de gestiune a stocurilor
Verifica preturile
Deschide casa de marcat si POS-ul si se asigura ca sunt destui bani în casa inainte de a-si începe tura
Da clientului restul corect
Tine evidenta platilor
Pastreaza un mediu curat la casa de marcat
Returneaza obiectele care nu au mai fost cumparate la raionul de care aparțin
Isi ajuta colegii cu diverse activitati (alimentarea rafturilor, verificari de pret, curatenie etc)
Proceseaza cererile de retur venite din partea clientilor
Semneaza registrul de casa de primire si predare a numerarului
Verifica numerarul din casa de marcat la finalul programului de lucru
Inchide casa de marcat si POS-ul la finalul programului

În toamna anului 1996, mai precis în luna noiembrie, se înfiinţează firma ANDY STAR IMPEX, având drept principal obiect de activitate – “Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru” (Cod CAEN 1412).

Trebuie remarcat şi subliniat încă de la început că suntem o firmă producătoare de haine de lucru şi nu o firmă intermediară care oferă şi vinde aceste produse. Este foarte important acest lucru deoarece ne permitem să vindem la preţuri competitive, ce fac produsele noastre atrăgătoare pentru toate categoriile de clienţi de la cele mai mici firme şi pana la cele mai mari, de la pesoane fizice la persoane juridice, atât din judeţul nostru cât şi din celelalte judeţe ale ţării.

Publicat 17 mai 2022 Expiră 16 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos