de ani Fără Frică...

Publicat 28 Sep 2007 | Reactualizat 28 Oct 2007 | Expiră 29 Oct 2007

Operator DTP

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Abilitati de comunicare;
- Studii medii/superioare;
- Experienta profesionala de minim 2 ani, pe un post asemanator;
- Operare PC - Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Corel Draw, Microsoft Office si QuarkXPress;
- Abilitati tehnice si artistice;
- Cunostinte bune de design, fonturi si machetare, necesare transpunerii unei propuneri de creatie intr-un document pentru tipar;
- Persoana deschisa, dinamica, receptiva la nou, atenta la detalii, promptitudine in rezolvarea problemelor;
- Disponibilitate pentru program full-time: L-V 09:00 – 18:00;
- Disponibilitate pentru deplasare: sediul se afla in zona Baneasa.

Descrierea jobului

- Machetare si concepere de machete pentru materiale marketing;
- DTP pentru materiale grafice;
- Modificare machete grafice;
- Prelucrare imagini;
- Raspunde de incadrarea paginilor realizate in conceptul grafic stabilit;
- Gestionarea eficienta a timpului de lucru.

Grupul Avenir Telecom este unul din principalii distribuitori europeni de produse şi servicii de telefonie. Grupul distribuie telefoane, abonamente şi accesorii n mod direct prin reţeaua proprie de 400 de magazine Internity (distribuţie directă) şi prin hipermarketuri şi retaileri independenţi (distribuţie indirectă). Avenir Telecom are 2.000 de angajaţi n 8 ţări: Franţa, Belgia, Marea Britanie, Spania, Portugalia, Polonia, Romnia şi Maroc. Compania Avenir Telecom este listată pe Euronext List – secţiunea B (Euronext Paris).
Avenir Telecom Romnia, nfiinţată n 1997, este o filială deţinută integral de Grupul Avenir Telecom. Pe lngă distribuţia indirectă, Avenir Telecom Romnia şi-a dezvoltat propria reţea de magazine, sub două branduri diferite: Internity şi Globalnet. In prezent detine o retea de peste 150 de magazine proprii.

Expirat
Operator DTP  -  Avenir Telecom S.A.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles