Operator date transport - depozit Almaj

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Studii
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Noi suntem:

#OameniiDeLaProfi si ne ghidam zilnic dupa cele 3 valori – respect, onestitate si responsabilitate.

Cautam oameni buni și implicați care vor să crească personal și profesional, alături de o echipa cu peste 25.000 de colegi în toata țara.

Suntem deschiși să îi primim în echipă noastră pe cei care vor să facă parte din rețeaua de retail modern cu cea mai mare acoperire la nivel național și cel mai mare număr de magazine din Romania.

Scopul fiecărei zile este să fim mai buni și să reprezentăm cu mandrie brandul Profi.

Compania noastră evoluează odată cu oamenii care stau la baza acesteia, de aceea traseul frumos pe care îl au colegii noștri, confirmă de fiecare dată aprecierea și recunoașterea pe care le-o arătăm celor care se implica, sunt responsabili și vor să își construiască o cariera la Profi.

Descrierea jobului

Ce facem noi pentru tine?

Bunătatea este limbajul nostru comun la Profi, iar asta se reflecta în acțiunile pe care le desfășurăm din grija pentru toți colegii noștri.

- Investim în oamenii care ne reprezintă, oferind traininguri profesionale;

- Îți oferim o platforma de beneficii fixe - beneficii aniversare, discounturi pentru servicii medicale și multe alte oferte negociate cu diverși parteneri, care vin în întampinarea nevoilor tale;

- Oferim tichete de masă in valoare de 15 lei în primele 9 luni de contract și de 20 lei începand cu luna a 10-a + tichetele cadou de Paște și Craciun.- Oferim posibilitatea dе specializare, dezvoltare profesională și personală;

- Oferim posibilități reale dе promovare.

Responsabilitatile postului:
  • Comandarea camioanelor pentru fiecare rută ce urmează a fi expediată, urmărirea sosirii și expedierea acestora;
  • Comunicarea către responsabilul cu prepararea a ordinii de sosire și /sau încărcare a camioanelor;
  • Crearea rutelor active pentru fiecare camion (pe magazin sau comandă);
  • Alocarea comenzilor din rutele de preparare în cele de expediție;
  • Supraveghează încărcările și verifică paleții încărcați în mașini, conform ordinii de descărcare ;
  • Întocmește foile de retur pentru camioanele în regim tur-retur;
  • Validarea informatică a expedierii mărfii (închiderea ușilor camionului)
  • Editarea avizului de însoțire a mărfii;
  • Pregătirea documentelor de expediere a mărfii (avize, liste de ambalare, foi de confirmare a cursei);
  • Se înformeaza în permanenta despre marfa în tranzit care trebuie expediata catre magazine sau despre anumite articole care trebuie sa ajunga de la furnizori la magazine

Cerinte:
  • Cunostinte avansate de utilizare a pachetului Microsoft Office
  • Disponibilitate de a lucra in ture, inclusiv de noapte
  • Studii medii, de preferat studii superioare
  • Experienta in domeniul logistic/trasport constituie un avantaj

De aproape 22 ani, lantul de magazine Profi se dezvolta continuu, in ritm accelerat. Este aproape de pragul de 1.500 de magazine in peste 681 de localitati, si urmeaza sa deschida sute de noi magazine in urmatorii ani.

Profi este cel mai mare angajator privat din Romania, care se mandreste cu peste 2.000 de colegi promovati anual.
In 2021 Profi a introdus un nou concept de magazin – care, in baza succesului de care se bucura, urmeaza sa se extinda in intreaga retea – lucru ce puncteaza inca un pas important in evolutia companiei.

Povestea Profi nu are sfarsit ci doar capitole noi, ce prind contur alaturi de toti colegii nostri si anunta transformari insemnate!

Abia asteptam sa aflam mai multe si despre tine si sa ne cunoastem!

Publicat 17 ian. 2022 Reactualizat 7 mar. 2022 Expiră 13 mar. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos