Operator dana stivator

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Bune abilități de comunicare si organizare a sarcinilor de lucru;
  • Disponibilitatea de a lucra in ture de zi si noapte (12/24,12/48) în Portul Agigea;
  • Cunoașterea pachetului Microsoft Office;
  • Cunostințe limbă engleză - nivel mediu;
  • Studii medii absolvite;
  • Certificări: Curs Operator Dana Stivator – reprezintă un avantaj.

Descrierea jobului

Responsabilități
  • Permite începerea operațiunilor de încărcare/descărcare în baza „Cargo-planului” și a „To the master-ului”;
  • Analizează planurile de încărcare și stivuire/destivuire, listele, dispozițiile, notele de lucru;
  • Organizează formațiile de lucru pe hambare, evidențiind modul de încărcare/descărcare și stivuire/destivuire a mărfurilor în/din hambare;
  • Pontează partizi de marfă prin verificarea „Rapoartelor de încărcare”;
  • Realizează schițele de încărcare pe hambare în funcție de tonajul înscris pe cargoplan;
  • Întocmește/ completează rapoartele de stivator.
Beneficii
  • Tichete de masă;
  • Abonament Bookster;
  • Bonus de performanță;
  • Pachet - discount la furnizorii DB Schenker;
  • Evenimente dedicate angajaților.
  • Acces la cursurile și sesiunile de training DB Schenker – în funcție de aplicabilitatea în activitățile zilnice;
  • Posibilitatea de specializare în domeniul transporturilor și a operațiunilor portuare;
  • Mediu de lucru interactiv.

La DB Schenker faci parte dintr-o rețea logistică globală prin care menținem conectate cele mai importante piețe comerciale din lume. O rețea care îți permite să îți conturezi cariera profesională într-un mediu intercultural, te încurajează să contribui la succesul echipei și să-ți lași amprenta.

Cu peste 76.000 de colegi în toată lumea, încurajăm diversitatea și apreciem experiența, perspectivele și abilitățile personale ale tuturor colegilor noștri. Împreună suntem o echipă, pregățiți să mergem mai departe!

Ești o persoană organizată și poți să gestionezi simultan diferite sarcini? Ai dezvoltat de-a lungul timpului un puternic simț al responsabilității? Perfect! Alătură-te echipei noastre și împreună putem livra mai mult decât simple bunuri.

Publicat 4 oct. 2021 Reactualizat 1 nov. 2021 Expiră 3 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos