Operator Contabilitate Primara

Cinar Food Distribution S.R.L. 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Despre tine:

Ne extindem echipa si imbunatatim serviciile pentru furnizorii si clientii nostri.

Candidatul ideal pentru aceasta pozitie este o persoana cu o experienta pe un post similar de minim 2 ani, cu studii medii economice, iar cunoasterea programului Senior ERP, reprezinta un avantaj.
Pentru ca noi functionam ca un intreg, ca o familie, invatam unii de la altii, vei fi o persoana deschisa inspre a invata, a-ti admite si corecta greselile, vei fi atenta la detalii, cu spirit de echipa, altruista si o persoana dornica de dezvoltare catre cel mai inalt nivel.
Programul de lucru va fi de 8 ore pe zi (08:30 - 17:30 - 1 ora pauza)
Vei raporta catre Directorul Economic, si vei lucra din biroul din Strada Garlei nr.78, Baneasa.

Daca iti doresti sa faci parte dintr-o echipa cu suflet si pasiune in ceea ce face, sa cresti cu noi, si sa fii expus unui cadru de munca colegial si international, aplica azi!

Descrierea jobului

Responsabilitatile pozitiei de Contabil primar:

Contabilizeaza facturile emise pentru clientii interni;

Inregistreaza incasarile si platile in lei si euro, conform extrasului de cont;

Opereaza incasarile si platile in numerar, conform registrului de casa;

Inregistreaza intrari de marfa, in baza documentelor primite de la magazie (facturi interne, facturi externe, DVI si NIR);

Incadrarea corecta a documentelor contabilizate, pe venituri si cheltuieli;

Indosariaza si arhiveaza documentele contabile.

Principalele cerinte pentru pozitie:

Studii superioare finalizate, cu specializare in domeniul financiar – bancar / contabilitate;

Experienta intr-o pozitie de contabilitate primara de minimum 2 ani

MS Office (Word, Excel) nivel avansat.

Capacitatea de analiza, raportare si munca in echipa.

Abilitati de comunicare si analiza.

Gandire analitica si atentie la detalii;

Descrierea companiei

Despre noi:

Compania Cinar Food Distribution a luat fiinta in 2014 si a inceput cu arie de acoperire pe municipiul Bucuresti, judetele Ilfov, Constanta si cele din sud-estul Romaniei. In prezent distribuim in toata tara. Dispunem de depozite frigorifice in centrele importante ale tarii: Timis, Brasov, Cluj, Iasi, Bucuresti-Ilfov. Distributia se efectueaza in regim propriu cu personal pregatit. Obiectivul principal al Companiei noastre consta in distributia de produse alimentare catre segmentul fast-food si restaurant. Produsul principal pe care il distribuim este Shaorma , produs de Compania Cinar Food Production, companie ce s-a infiintat in anul 2008 iar datorita produselor de calitate superioara pe care le comercializeaza a cunoscut o dezvoltare rapida si durabila in industria de fast-food, atat in Romania cat si in Europa.
La nivel de grup, suntem peste 500 de oameni pasionati de a livra cele mai calitative produse in, si cele mai profesionale servicii catre clientii si partenerii nostri.

Publicat 2 Iun. 2022 Expiră 2 Iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.