OPERATOR CNC

armcomp - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Experienta in programarea si operarea masinilor cu comanda numerica;
Bune cunostiinte de desen tehnic si a sistemului de tolerante;
Cunostinte de SDV, capabil sa faca masuratori cu instrumente de metrologie (sublere, comparatoare, micrometre, etc);
Disponibilitate pentru lucru in 2 schimburi.

Constitue avantaje:
- experienta in domeniul sculelor aschietoare pentru metal;
- cunostinte si experienta in CAD/CAM;
- absolvent de studii medii sau superioare cu profil tehnic.

Descrierea jobului

• Asigura operarea masinilor cu comanda numerica;
• Executa piese unicat si de serie mica/medie dupa desenul de executie, pe masini CNC;
• Creeaza si editeaza programele CNC pentru obtinerea performantelor optime
• Se asigura ca toate produsele executate în proces indeplinesc conditiile de calitate;
• Verifica periodic starea sculelor, dispozitivelor si verificatoarelor folosite

Oferim:
- pachet salarial atractiv
- bonuri de masa
- prime trimestriale si de sarbatori
- decontare transport
- participare la cursuri de perfectionare
- posibilitatea de a avansa in cadrul organizatiei

ARMCOMP srl este producator de articole din cauciuc si mase plastice de peste 25 ani, timp in care a crescut continuu atat in experienta cat si in capacitati.
Peste 80% din productia actuala este exportata in Europa, cu precadere Uniunea Europeana.
Avem in derulare proiecte ce ne asigura dezvoltarea si cresterea pe urmatorii ani asa ca investim permanent in echipamente noi, spatii de productie si dotari.
In acelasi timp investim in echipa pentru ca stim ca angajati multumiti se traduce in clienti multumiti adica noi comenzi si proiecte.
Te invitam sa faci parte dintr-o echipa tanara si dinamica intr-o companie aflata intr-o puternica dezvoltare!
Publicat 23 sept. 2021 Reactualizat 21 oct. 2021 Expiră 23 oct. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos