Publicat 16 Mai 2019 | Expiră 16 Iun 2019

Operator CNC

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

-Absolvent Liceu/Scoala Profesionala cu profil tehnic, preferabil Prelucrare prin Aschiere;
-Minim 6 luni experienta relevanta in pozitia de Operator CNC;
-Cunostine desen tehnic;
-Cunostinte despre instrumente de masurare;
-Capabil de analiza si atentie la detalii;
-Capacitatea de a sesiza defecte;
-Precizie, rigurozitate, perseverenta;

Descrierea jobului

-Pregăteşte semifabricatul pentru operaţia de prelucrare prin aşchiere;
-Ruleaza programul CNC pe masina cu comanda numerica conform instructiunilor de operare si cu specificaţiile tehnice;
-Măsoară şi verifică piesele folosind instrumentele de masură, conform cerintelor si specificaţiilor tehnice;
-Anunţă imediat Seful de echipa cand identifica probleme tehnice referitoare la funcţionarea/ operarea maşinii CNC;
-Încarcă şi manevrează componentele cu ajutorul echipamentelor de ridicare si/ sau transport în condiţii de siguranţă;
-Se asigura ca toate produsele executate în proces indeplinesc condiţiile de calitate şi specificatiile tehnice;
-Verifica periodic starea sculelor, dispozitivelor si verificatoarelor folosite, le pregateste pentru prelucrarea urmatorului reper si efectueaza curatirea acestora inainte de a le depozita in spatiul special amenajat;
-Asigura schimbarea sculelor si insertiilor;
-Pastreaza in bune conditii de functionare atat masina CNC pe care o opereaza, cat si sculele, dispozitivele si echipamentele pe care le utilizeaza;
-Asigura predarea locului de munca catre schimbul urmator, pentru continuarea lucrului in conditii optime;
-Efectueaza si pastreaza curatenia la masina CNC, inclusiv indepartarea periodica a spanului pentru a asigura buna functionare a acesteia;

Este o societate privata, infiintata in mai 2016, fiind specializata in integrarea de linii de productie automatizate si robotizate in industria automotive si aeronautica. Intech este formata dintr-un grup de societati, acoperind astfel o gama larga de servicii din domenii precum automatica, robotica, metrologie,executie in asamblari mecanice sau electrice si avand propriul atelier de productie piese prelucrate mecanic pe masini dotate cu comanda numerica.

Sediul Intech este situat in apropiere de Automobile Dacia, langa Mioveni, Romania. Avem deasemenea locatii in Pitesti, iar pentru a fi cat mai competitivi si pentru a putea raspunde cerintelor clientilor nostri externi am infiintat locatii aproape de santierele in lucru in Franta, la Paris si in Spania, la Valladolid, urmand a fi deschise noi locatii in Maroc si in Turcia. In tot acest timp, de cand s-a infiintat grupul Intech s-au consolidat relatii de parteneriat atat cu clientii cat si cu furnizorii, relatii care duc la buna indeplinire a obiectivelor firmei . Activitatea societatii este pusa in practica de o echipa formata din aproximativ 100 de angajati, dispunand de 3 hale de productie in suprafata totala de aproximativ 2000m² si 200m² spatii de birouri.

Expirat
Operator CNC  -  INTECH INTEGRATION TECHNOLOGIES

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles