Publicat 14 Mar 2019 | Reactualizat 13 Apr 2019 | Expiră 14 Apr 2019

Operator CNC

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Echipa Maxigel se extinde si cautam o persoana dornica sa se alature echipei noastre de profesionisti si sa invete lucruri noi.
Candidatul pe care il cautam este preferabil sa aiba urmatoarele calitati:
- Cunostinte de lacatuserie in domeniul mobilierului din tabla si a structurilor metalice;
- Cunostinte operare CNC (abkant,debitare tabla pe stanta) sau detinand capacitatea si dorinta de a dobandi aceste aptitudini in cadrul firmei noastre;
- Persoana cu spirit tehnic, avand abilitatea de a citi si intelege un desen de executie;
- Abilitatea de a utiliza aparate de masura si control (subler, micrometru, raportor optic,etc.);
- Capabil de analiza si atentie la detalii;
- Capacitatea de a sesiza defecte;
- Precizie, rigurozitate, perseverenta;
- Responsabilitate, echilibru si stapanire de sine.

Descrierea jobului

- Urmareste in permanenta atingerea parametrilor de calitate impusi prin procedurile specifice;
- Identificarea corecta a documentatiei tehnice,in functie de reperul de executat;
- Selectare corecta a programului CNC si a sculelor specifice reperului care urmeaza a fi executat;
- Verificarea calitativa si dimensionala a sculelor,precum si schimbarea corecta a acestora,pentru executia reperului;
- Parcurgerea unui ciclu de incalzire in functie de continutul programului de executie pentru a verifica buna functionare a acestuia;
- Executia reperelor pe utilajul CNC,in deplina siguranta.
- Controlul dimensional si calitativ al pieselor executate pentru a se asigura ca acestea sunt in dimensiunile si caracteristicile impuse de desenul de executie;
- Mentinerea utilajului si a aparaturii aferente locului de munca in buna stare.
- Mentine curatenia la locul de munca

Avand o experienta de 24 de ani, Maxigel este furnizorul nr.1 de echipamente HORECA si alimentare din Romania, performanta in domeniu recunoscuta si premiata in nenumarate randuri de catre Camera de Industrie si Comert a Romaniei. Compania noastra dispune de cea mai puternica infrastructura din domeniu, avand filiale, showroom-uri si retea de service ce acopera intreg teritoriu Romaniei in Bucuresti, Ploiesti, Cluj, Brasov, Constanta, Iasi, Sibiu, Timisoara, Craiova, Oradea si Pitesti. Maxigel targeteaza segmentele premium si mediu ale pietei promovand solutii si echipamente ale celor mai cunoscuti si apreciati producatori din domeniu din Germania, Italia si SUA. Oferim clientilor servicii de consultanta, proiectare, finantare, livrare prin intermediul propriilor flote de transport, service si mentenanta echipamentelor furnizate la nivel national. Avem ca focus permanent imbunatatirea serviciilor, activitatii si performantelor companiei noastre si ne desfasuram activitatea in conformitate cu cele mai inalte standarde europene prin implementarea sistemului de management integrat calitate-mediu ISO 9001 si ISO 14001, certificat international de Societatea Germana de Certificare a Sistemelor de Management DQS. www.maxigel.ro

Expirat
Operator CNC  -  MAXIGEL Romania

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles