OPERATOR CALL CENTER

SYNEVO ROMANIA - 4 poziții
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Minim studii medii finalizate cu diploma de bacalaureat;
  • Experienta pe un post similar minim 1 an;
  • Cunostinte de operare PC;
  • Bune abilitati de comunicare eficienta;
  • Abilitatea de asculta cu rabdare si de a clarifica, prin intrebari, situatiile prezentate de pacienti; abilitatea de a raspunde intr-o maniera binevoitoare si profesionista; de asemenea, abilitatea de a transmite informatiile clar;
  • Persoana empatica.

Descrierea jobului

  • Preluarea telefonica a solicitarilor pacientilor intr-o maniera politicoasa, binevoitoare, profesionista si oferirea informatiilor corecte si complete despre serviciile Synevo, respectand standardele legate de comunicare in cadrul companiei.
  • Preluarea apelurilor telefonice (interne si externe);
  • Efectuarea/anularea programarilor;
  • Informarea pacientilor în legătură cu serviciile oferite ( tipuri de servicii active, servicii noi introduse, servicii care nu sunt oferite temporar, servicii periodice, tipurile de probe si materiale de recoltare, preturi si promotii, taxe de urgenta, informatii despre protocolul de recoltare, logistica, date si metode de lucru, valori de referinta, timp de eliberare a rezultatelor);
  • Oferirea suportului in accesarea rezultatelor online;
  • Preluarea si rezolvarea operativa a solicitarilor clientilor;
  • Promovarea serviciilor companiei in randul potentialilor clienti.

Synevo este cel mai important furnizor de servicii de diagnostic de laborator din România și are în portofoliu peste 2.000 de tipuri de analize uzuale și avansate, acoperind toate ariile terapeutice. La finalul anului 2020, Synevo România administra o rețea națională de 19 laboratoare și 126 de centre de recoltare și a efectuat pe parcursul anului peste 13 milioane de teste.

Synevo România este parte a Medicover AB, o companie internațională de servicii medicale și de diagnostic, cu sediul central în Suedia, listată la Bursa NASDAQ Stockholm. Fondată în 1995, ca răspuns la cererea din ce în ce mai mare de servicii medicale de calitate superioară din Polonia, Medicover s-a extins ulterior pe noi piețe, răspunzând unor nevoi similare. În prezent, cele mai mari operațiuni Medicover sunt în Polonia, Germania, România, Ucraina și India. Medicover oferă o gamă largă de servicii medicale prin intermediul unei rețele extinse de clinici, spitale, facilități unităti de îngrijire specializată, laboratoare și centre de recoltare, prin cele două divizii – Divizia de Servicii Medicale și Divizia de Servicii de Diagnostic.

Divizia de Servicii de Diagnostic oferă o gamă largă de servicii de laborator, incluzând analize uzuale și avansate pentru fiecare domeniu al patologiei clinice, de la teste de prevenție, până la teste pentru monitorizarea diferitelor tratamentelor. La nivel internațional activitatea este derulată prin intermediul unei rețele formate din 93 de laboratoare, 733 de centre de recoltare și 26 de clinici, active în zece țări. Principalele piețe sunt Germania, România, Ucraina și Polonia.

Divizia de Servicii Medicale oferă îngrijire medicală de cea mai bună calitate, pe baza unui model integrat de tratament, având un portofoliu variat de specialități medicale, unde atenția este concentrată pe sănătate și starea de bine a pacienților. La nivel internațional, serviciile sunt oferite în cadrul a 117 clinici, 25 de spitale, 52 cabinete stomatologice, 20 de clinici de fertilitate și 25 de centre de fitness. Principalele piețe sunt Polonia, India și România.

Pentru mai multe detalii, accesați:

www.medicover.com

Publicat 28 oct. 2021 Reactualizat 26 nov. 2021 Expiră 27 nov. 2021