Publicat 23 Oct 2019 | Reactualizat 21 Nov 2019 | Expiră 22 Nov 2019

Operator Calibrari

2 posturi

Candidatul ideal

  • Studii medii/superioare - profil industrial;
  • Cunostinte de desen tehnic si utilizarea dispozitivelor de masura si control;
  • Experienta profesionala pe un post similar si/sau in controlul calitatii;
  • Proactivitate, orientare catre rezultare, dinamism, bune abilitati de comunicare, spirit de echipa;
  • Cunostinte de limba engleza - nivel mediu;
  • Cunostinte operare PC.

Descrierea jobului

  • Realizeaza si actualizeaza Lista DMM-urilor (dispozitive metrologice de masura), actualizeaza planul general de calibrare, efectueaza inregistrarea cererilor interne de achizitie a noilor DMM-uri, distribuie din stoc si/sau inainteaza si urmareste comanda catre Departamentul de Achizitii;
  • Mentine legatura cu furnizorii de DMM-uri, precum si organizatiile autorizate pentru efectuarea de verificari metrologice;
  • Efectueaza verificarile periodice ale DMM-urilor, conform documentatiei si normelor metrologice, respectand perioada de valabilitate a verificarii;
  • Mentine legatura cu laboratoarele de metrologie din celelalte fabrici Makita, pentru a pastra o uniformitate a activitatii in cadrul companiei.

​Beneficii - Makita EU - Branesti, Str. I.C. Bratianu, nr.164:
  • Asiguram transportul, in limita statiilor disponibile;
  • Asiguram o masa pe zi, la cantina societatii;
  • Dezvoltare personala si profesionala;
  • Stabilitatea locului de munca;
  • Stabilitate financiara pe termen lung.

Makita proiecteaza si produce o gama extinsa de scule electrice care include, in principal, fierastraie circulare si pendulare, rindele, masini de insurubat, ciocane rotopercutoare, polizoare si slefuitoare.
Makita are fabrici amplasate in Japonia, Brazilia, China, Thailanda, Germania, Marea Britanie si USA, aproximativ doua treimi din productia de scule fiind realizata in afara Japoniei.
In martie 2007, Makita incepe fabricarea de scule in Romania. In prezent, compania are peste 1500 de angajati si produce aproximativ 400.000 de scule electrice portabile, pe luna (diverse tipuri de flexuri, drujbe, bormasini, fierastraie, etc).

Va notificam prin accesarea link-ului urmator: http://makitajobs.ro/notificarea-prelucrarii-datelor/ privind modul in care noi, S.C. MAKITA EU va procesam datele personale, în calitate de controlor de date, măsurile și procesele folosite, pentru a asigura o protecție adecvată.

Sediul fabricii Makita:
Blvd. I.C.Bratianu no. 164, 731190, Branesti - Ilfov - ROMANIA
​f.barbu@mmrmakita.eu 0.7.3.7.4.6.6.5.2.5.

Operator Calibrari  -  S.C. MAKITA EU S.R.L.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles