OPERATOR CALCULATOR– OFERTARE

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Experienta in Customer Service/Call Center/Ofertare
  • Abilitati in intelegerea si folosirea sistemelor de gestiune (ERP);
  • Capacitatea dе gestionare eficienta a timpului si a prioritatilor zilnice, atentie la detalii si acuratete in activitate;
  • Atitudine orientate catre client;
  • Dorinta de a invata, fire energica;
  • Cunostiinte medii de limba engleza.

Descrierea jobului

Descriere job:
  • Analizeaza cereri de oferta si emite oferte clientilor, in functie de solicitari;
  • Mentine legatura cu clientii si preia solicitarile si comenzile transmise de acestia prin email sau telefon;
  • Face follow up la oferte;
  • Verifica sistemul de gestiune pentru colectarea de informatii referitoare la procesarea corecta a comenzilor sau existenta stocului;
  • Introduce si proceseaza comezile cu acuratete in sistemul integrat;
  • Actualizeaza date in sistem, introduce coduri produse si/sau clienti, actualizeaza baza de date clienti;
  • Intelege si comunica clar si concis detaliile/instructiunile de livrare, transmite catre Depozit datele necesare comenzilor;
  • Urmareste stadiul de livrare al comenzilor si infomeaza clientii asupra termenelor de livrare;
  • Ofera informatii generale referitoare la produse, atat clientilor externi cat si celor interni;
  • Respecta toate procedurile interne si politica companiei.
Beneficii:
  • Se asigura transport la locul de munca
  • Contract pe perioada nedeterminata
  • Oportunitate de dezvoltare profesionala in cadrul companiei
  • Bonuri de masa

ACP-Air Conditioning Products este unul dintre cei mai mari producatori de accesorii pentru sisteme de climatizare din Romania.
Publicat 9 mai 2022 Reactualizat 23 mai 2022 Expiră 8 iun. 2022