Operator calculator contabilitate primara

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Operator calculator contabilitate primara.

Cerinte:
* full time (exclus part time);
* cunostinte de operare calculator (Microsoft Office - Word, Excel);
* calm, atentie in operarea cu acuratete a datelor, abilitati de organizare si meticulozitate;
* exprimare corecta in limba romana, oral / scris (ortografic, gramatical) si aptitudini de relationare/ telefonic sau corespondenta prin e.mail cu clientii;
* dorinta si capacitatea de a invata cadrul legislativ de profil;
* dorinta si capacitatea de a invata si utiliza noi programe de operare pe calculator de specialitate;
* responsabil, disciplinat, capacitate de lucru in echipa, dispus la efort intellectual si rezistenta la stress.

Fara a fi o cerinta expresa, constituie un avantaj detinerea de:
* cunostinte in privinta evidentelor gestionare (intocmire nota de intrare receptie, bon de consum, registru de casa, etc.);
* cunostinte in privinta Codului Muncii.

Nivel de studii: Absolvent studii medii.
- Experienta: new entry - incepator

Descrierea jobului

Descrierea jobului operator calculator contabilitate primara:
* Atributii verificarea documentelor primare, din punct de vedere al conformitatii, precum si consultarea partenerilor in bazele de date ANAF, Mfinante;
* tinerea evidentelor primare: registru de casa, intocmire note de intrare receptie, bonuri de consum, emitere facturi fiscale, emitere bonuri fiscale pe casa de marcat, etc.;
* arhivarea corespunzatoare a tuturor documentelor contabile;
* arhivarea inventarierilor patrimoniului; relatia telefonica cu clientii en detail;
* receptionarea zilnica a corespondentei - prin posta/ curier si e-mail;
* relatia cu ANAF, Registrul Comertului, etc.;
* alte atributiuni administrative, etc.

Societate romana, specializata in domeniul contabilitate, managementul resurselor umane, consultanta fiscala, infiintata in anul 1999. Mai multe detalii pe : www.aacont.ro
Publicat 5 iul. 2021 Expiră 4 aug. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos