Publicat 23 Feb 2021 | Reactualizat 23 Mar 2021 | Expiră 26 Mar 2021

Operator calculator / comenzi online / call center

3 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Persoana sociabila, motivata, serioasa, proactiva;
- Abilitati de comunicare si vanzare, abilitati de lucru in echipa;
- Orientare catre client;
- Cunostintele generale din domeniul asigurarilor reprezinta un avantaj.

Descrierea jobului

Responsabilitati

- Preia solicitarile clientilor via telefon / e-mail si le inregistreaza in aplicatiile interne;
- Transmite pe e-mail instiintari de expirare si oferte de reinnoire a politelor de asigurare;
- Initiaza contacte telefonice cu scopul reinnoirii politelor de asigurare ale clientilor deja existenti SAU preia comenzile plasate pe site-ul nostru pentru verificare, confirmare si emitere;
- Respecta procesele si procedurile de lucru interne.

Beneficii

- Contract pe perioada nedeterminata;
- Intreaga activitate se desfasoara la birou
- Bonuri de masa si transport decontat;
- Telefon de serviciu
- Perioada de training platita;
- Certificat de specialitate in domeniul asigurarilor, fara costuri;
- Pachet salarial motivant;
- Posibilitati de promovare.

AUST Insurance este broker de asigurare ce isi defasoara activitatea preponderent in mediul online prin site-ul www.RCAlaTineAcasa.ro, ajungand in momentul de fata la un numar de peste 150.000 de clienti.
Povestea noastra a inceput in primavara anului 2008, cand am deschis primul punct de lucru din Bucuresti pentru vanzarea directa. In anul 2009, cand inca nu era foarte dezvoltata vanzarea in mediul online, am hotarat sa facem un pas inainte si am creat site-ul pentru vanzarea politelor RCA. De atunci si pana in prezent, ne-am preocupat cu imbunatatirea serviciilor oferite clientilor nostri prin facilitarea utilizarii site-ului nostru, incheierea contractelor de colaborare cu diferiti furnizori de produse financiare pentru efectuarea platilor cu cardul online, integral sau in rate precum si cu compania de curierat Fan Courier, pentru livrarea politelor de asigurare pe teritoriul tarii.
In continuare dorim sa usuram efortul depus de clientii nostri in privinta incheierii unei polite de asigurare prin reducerea timpului acordat de acestia, prin automatizarea sistemelor de instiintare expirare a politelor / ratelor scadente si prin imbunatatirea serviciilor oferite de compania noastra.

Expirat
Operator calculator / comenzi online / call center  -  SC AUST INSURANCE BROKER DE ASIGURARE SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles