Operator baza de date

SC PRO INVEST SRL - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

- abilitati de comunicare si negociere
- capacitatea de a lua singur decizii corecte si rapide
- asumare de raspundere pentru deciziile luate
- viteza de operare
- atentie la detalii
- atentie distributiva
- autodidact

Descrierea jobului

  • Prospecteaza on line clienti noi si intocmeste o baza de date cu clienti potentiali
  • Contacteaza telefonic clientii potentiali, le prezinta firma si oferta de produse,
  • Clasifica acesti clienti in functie de informatiile primite si cele disponibile, in functie de criteriile stabilite intern de catre Pro Invest
  • Completeaza baza de date (realizand dosarul clienti), pe care il tine la zi cu informatii cat mai amuntite despre domeniul de activitate, colaboratori, furnizori , tip de clienti
  • Redacteaza si comunica oferte personalizate catre clienti conform dispozitiilor date de catre seful direct
  • Negociaza preturi si discounturi in limita politicii comerciale stabilite
Intocmeste facturi catre clienti

SC "PRO INVEST" SRL si-a inceput activitatea in 1998, ca distribuitor de etansanti siliconici, izolanti si spuma poliuretanica, dezvoltandu-si ulterior portofoliul de produse. Trendul de crestere al firmei s-a amplificat foarte mult in anul 2007 prin lansarea pe piata a marcii proprii SUPER PRO de etansanti si spuma poliuretanica, compania avand ca obiectiv dezvoltarea unei retele nationale de distributie. De asemenea, prin contractele de dealer autorizat anvelope incheiate cu Michelin Romania, Good-Year Dulop Tires si Continental devine in scurt timp unul din cei mai importanti distribuitori din tara. Din anul 2009 presteaza servicii in cele doua service-uri de roti deschise in Iasi, devenind in scurt timp cel mai important furnizor de anvelope din Iasi.Mai multe detalii puteti obtine de pe site-ul www.proinvest.com.ro, www.superanvelope.ro.
Publicat 28 apr. 2022 Reactualizat 26 mai 2022 Expiră 28 mai 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos