Publicat 18 Oct 2020 | Expiră 17 Nov 2020

OPERATOR AMBALARE

1 post

Criterii de selecție

  • Peste 1 an experiență în Farmacie, Productie

Candidatul ideal

Candidatul ideal are o atitudine pozitiva, doreste sa lucreze intr-un mediu profesionist si sa se dezvolte continuu.
Persoana potrivita acestui post trebuie sa indeplineasca urmatoarele cerinte:
- Studii medii, profesionale, absolvent invatamant de 10 ani;
- experienta de minima intr-o unitate de productie din domeniul alimentar, farmaceutic, preferabil zona de productie;
- cunostinte teoretice si practice in utilizarea unor echipamente industriale, capacitatea de a invata si intelege activitatile specifice noului loc de munca;
- atentie distributiva;
- capacitate de organizare pentru indeplinirea tuturor cerintelor postului;
- capacitate de anticipare a rezultatelor si de corelare a datelor;
- abilitati minime in utilizarea calculatorului.

Descrierea jobului

Operatorul Ambalare lucreaza in cadrul departamentului productie, compartimentul de finalizare a productiei capsulelor tari din gelatina.
Luand in considerare faptul ca productia se desfasoara in flux continuu, operatorul lucreaza in program de lucru in ture de zi si de noapte. Procesul de productie se desfasoara 24/7.
Raporteaza catre Seful zonei de finalizare a produsului.
Sarcinile pe care le indeplineste operatorul ambalare sunt:
- inchiderea sacilor de aluminiu cu capsule;
- efectueaza lipirea sacilor de aluminiu conform instructiunilor si/sau procedurilor in vigoare;
- efectueaza inchiderea cutiilor sau “impachetarea” acestora conform cerintelor specifice;
- efectueaza cantarirea cutiei utilizand balanta analitica;
- completeaza dosarul de lot, jurnalul de echipament si fisele de proces;
- efectueaza operatiunile de etichetare cu etichete externe ale cutiilor sigilate;
- preleva probe capsule in vederea obtinerii “contra-probei” necesara la cererea clientilor;
- efectueaza operatiuni in sistemul ERP legate de ambalare si emitere etichete externe;
- verifica cantitatile existente in cutii si face ajustarile corespunzatoare in functie de procedurile/instructiunile specifice de lucru si cerintele specificatiilor clientilor.

Compania face parte din grupul multinational Qualicaps, unul dintre marii producatori ai capsulelor tari din gelatina utilizate in industria farmaceutica.
Fabrica din Bucuresti este unul dintre cele mai performante obiective ale grupului si este dotata cu echipamente de cea mai noua generatie.
Valorile in care credem sunt: profesionalismul, responsabilitatea, calitatea, corectitudinea, increderea, implicarea.

OPERATOR AMBALARE  -  SC QUALICAPS ROMANIA SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles