Publicat 21 Apr 2017 | Reactualizat 28 Apr 2017 | Expiră 22 Mai 2017

Operator / Operatoare Productie - Zona Prahova (Floresti)

2 posturi

Criterii de selecție

  • Peste 1 an experiență în muncă

Candidatul ideal

Ai studii finalizate la nivel de 12 clase sau minim Scoala Profesionala?
Ai mai lucrat in domeniul productiei sau iti doresti sa lucrezi intr-o uzina cu traditie in productia anvelopelor?
Ai disponibilitatea de a lucra in 3 schimburi, dupa un program care presupune uneori lucrul sambata sau duminica?
Esti o persoana riguroasa, responsabila, cu intiativa si spirit de echipa?

Daca ai raspuns afirmativ intrebarilor de mai sus si gasesti interesanta aceasta oportunitate profesionala, te rugam sa aplici la acest post.

Descrierea jobului

Misiunea ta ca operator/operatoare productie: sa contribui la producerea unor anvelope de calitate, respectand planul de productie, metodele de lucru specifice postului pe care vei fi alocat(a) si regulile de securitatea muncii.

Responsabilitati:

- Realizarea componentelor alocate pentru postul tau
- Respectarea metodelor de lucru cu care ai fost instruit(a) in perioada de formare
- Utilizarea corecta a echipamentului de productie (utilajului) in conditii de siguranta si in parametrii de lucru, realizarea verificarilor obligatorii la preluarea echipamentului
- Identificarea si separarea elementelor neconforme
- Comunicarea problemelor intampinate catre seful ierarhic si ceilalti membri ai echipei
- Respectarea programului de lucru si a regulilor interne de organizare

Inca te mai gandesti? Noi te ajutam sa te hotarasti:

• Ne asiguram ca ai un start bun în Michelin si te sprijinim inca de la angajare sa te integrezi, oferindu-ti o formare profesionala riguroasa;
• E bine sa stii ca disponibilitatea de a lucra in schimburi se plateste avantajos;
• Costul mesei la cantina uzinei este subventionat partial, deci vei beneficia de un pret redus semnificativ;
• Beneficiezi de o asigurare medicala foarte interesanta;
• Te sustinem in evenimentele importante din viata ta, ajutandu-te financiar atat in momentele fericite (nastere copil, casatorie), cat si in momentele mai dificile;
• Pentru ca ai nevoie si de odihna, oferim decontarea partială a cheltuielilor de vacanta;
• Subventionarea partiala a abonamentului de transport (exista trasee pe rute prestabilite, din zona);
• Diferite prime in functie de performanta, spor de vechime in munca si alte beneficii pe care te invitam sa le descoperi la interviu.

Descoperă MICHELIN... O lume diversă: istorie de peste 120 de ani; peste 100 000 de angajaţi in lume, dintre care 3.000 in Romania; creştere anuală a Cifrei de Afaceri de peste 10% in ultimii 3 ani; reprezentanţe comerciale in peste 170 de tari; productie anuala: 190,2 milioane de anvelope, 22,3 milioane de harti si ghiduri turistice. O lume pasionantă: Diversitatea profesiilor si a evolutiilor in cariera sunt garantate prin dinamica de grup pasionat de progres. Toate aceste presupun implicare si un puternic spirit de echipa. O mascotă celebră: Omul Michelin este un simbol absolut unic care intruchipează esenţa spiritului vizionar Michelin. Calitatile sale au facut ca, in urma unui sondaj realizat de Financial Times in 2000, să fie votat drept Cel mai bun simbol al secolului.

Operator / Operatoare Productie - Zona Prahova (Floresti)  -  Michelin Romania